kpb

Kinobranie 2022: Plakatobranie #17. Muzyka na żywo: Maciej Trifonidis

Letnie Tanie Kinobranie 2022 - wydarzenie towarzyszące:
PLAKATOBRANIE #17
piątek, 22 lipca 2022, godz. 12.00-18.00
dziedziniec Pałacu pod Baranami


22 lipca zapraszamy na pierwsze w tym roku Plakatobranie - otwarte archiwum plakatów filmowych. Na dziedzińcu Pałacu pod Baranami dostępne będą zarówno plakaty ze starszych, jak i nowszych filmów oraz festiwali goszczących w naszym kinie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu multiinstrumentalisty Macieja Trifonidisa.


Już po raz 17. otwieramy nasze zbiory plakatów filmowych, w których będziecie mogli buszować do woli podczas najbliższego Plakatobrania. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba Maciej Trifonidis.


Każdy, kto 22 lipca kupi bilet na seans w naszym kinie, będzie mógł wybrać dowolną ilość plakatów z kinowego archiwum. Nasze zbiory będą dostępne od godziny 12.00 do 18.00 na dziedzińcu Pałacu pod Baranami. Czekać na Was będą plakaty ze starszych i nowszych filmów oraz festiwali goszczących na ekranach Kina.


Zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej naszych sąsiadów: Dzikie Wino Wine Bar oraz Piwnicy Pod Baranami. Posiadacze kuponów Zbieraj Kino mogą liczyć na specjalne zniżki!


W razie złej pogody, wydarzenie zostanie przeniesione (zmiana lokalizacji lub zmiana daty).
Muzyka na żywo w godzinach 13.00-15.00.


O MUZYKU:

Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.


Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.


Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2022

 

 

SPOT FESTIWALU:

 

  

Bookmark and Share

archiwum