kpb

Dojrzałe Kino: Ennio

środa, 27 lipca 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 27 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie: Ennio - wspaniały dokumentalny portret wybitnego kompozytora Ennio Morricone. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Dokument Ennio zaprasza widzów w podróż do prywatnego i artystycznego życia najsłynniejszego kompozytora muzyki filmowej. Film zawiera obszerne wywiady z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone, takimi jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai oraz zapis rozmów z samym Maestro.


Reżyser filmu, Giuseppe Tornatore (twórca kultowego Cinema Paradiso), tak podsumowuje swoją pracę nad filmem: Pracowałem z Ennio Morricone przez dwadzieścia pięć lat. Zrobiłem z nim niemal wszystkie swoje filmy, nie wspominając o filmach dokumentalnych, reklamach oraz innych projektach, których nie udało nam się zrealizować. Przez cały ten czas nasza przyjaźń się zacieśniała. Realizując kolejne filmy dowiadywałem się o nim coraz więcej, zarówno jako o człowieku, jak i jako artyście. Zastanawiałem się, jaki film dokumentalny mógłbym o nim nakręcić. Dziś to marzenie się spełniło. Chciałem nakręcić Ennio, aby historię Morricone mogli poznać kochający muzykę widzowie na całym świecie.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

ENNIO | ENNIO
(Giuseppe Tornetore) IT/BL/NL/JP/CX/DE 2021, 156’

Ennio Morricone - laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do Nienawistnej Ósemki - legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym Dawno temu w Ameryce, Cinema Paradiso, Misja czy Nietykalni. Historia jego muzyki, to historia kina.


Ennio to niezwykła audiofilska podróż dla każdego miłośnika kina! Ludzie, którzy tworzą kinofilską społeczność z pewnością przeżyją ogromne emocje podczas seansu, od śmiechu po łzy, poruszeni pięknem historii jednego człowieka. Geniusza, który odmienił swoją muzyką świat filmowy na zawsze!

 


ZWIASTUN:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum