kpb

Wakacje z Barankami: Reksio - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

WAKACJE Z BARANKAMI
REKSIO

filmowe poranki dla dzieci
w ramach
16. wakacyjnego festiwalu filmowego
Letnie Tanie Kinobranie
niedziela, 21 sierpnia 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

21 sierpnia zapraszamy dzieci na kolejną wakacyjną odsłonę popularnego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom - w ramach 16. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie: pokaz 4 odrestaurowanych cyfrowo odcinków kultowej bajki o przygodach Reksia zwieńczone warsztatami plastycznymi.


Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi Letnie Tanie Kinobranie znalazły się także propozycje skierowane do najmłodszych widzów. Wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to dwa niedzielne przedpołudnia (24 lipca i 21 sierpnia) z polskimi animacjami zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię warsztatami plastycznymi, w czasie których maluchy stworzą plakaty filmowe do obejrzanych bajek. Nad ich realizacją czuwać będą artyści: Aleksander Rajewski i Joanna Żyłowska, a powstałe prace zostaną wyeksponowane w specjalnej galerii.
  

Podczas drugiego spotkania, maluchy obejrzą 4 odcinki przygód wesołego kundelka Reksia i jego podwórkowych sąsiadów. Wszystkie bajki zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej cyfrowo wersji.
 

Każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

 
W sprzedaży dostępny jest Mój Kinowy Pamiętnik – kolorowy notesik, idealny do spisywania wspomnień z wizyt w Kinie Pod Baranami.


Letnie Tanie Kinobranie to trwające niemal dwa miesiące wakacyjne święto kina. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest KALEJDOSKOP, czyli - z greckiego - "patrzenie na piękne obrazy". Jak zmieniające się szkiełka w kalejdoskopie, tak różnorodne są filmy w programie imprezy. Kalejdoskop barw, zjawisk, postaci, zdarzeń - to tematy poszczególnych tygodni.


BILETY: 14 zł


POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')


REKSIO


REKSIO DETEKTYW

Reksio tropi złodzieja jaj z kurnika. Odnajduje jamę lisa, który wykrada jaja, wsadza je do inkubatora i w ten sposób ma stale świeże kurczęta. Reksio uwalnia pisklęta i doprowadza je do kury-matki.


REKSIO I JAMNIK

Sympatyczny i wrażliwy jamnik staje się na podwórku przedmiotem kpin. Reksio broni swojego kolegi. Tymczasem jamnik skutecznie przepędza zakradającego się na podwórko lisa. Fakt ten przynosi mu uznanie wszystkich.


REKSIO I KOGUTY

Na podwórku panoszy się kogut. Reksio sprowadza więc koguta z sąsiedniego podwórka, żeby nauczył moresu aroganta. Sprowadzony interwent wprowadza terror wśród zwierząt, pokonuje nawet samego Reksia.


REKSIO I NOŚNA KURA

Reksio ma kłopoty z kurą, która znosi jajka w różnych częściach podwórka. Nie może się jej pozbyć, bo to najlepsza nioska w całym gospodarstwie. Reksio dochodzi do wniosku, że lepiej samemu zbierać porozrzucane jaja.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z miłości do natury tworzy eko plakaty. Działa pod szyldem Joanna.wytwory.

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum