kpb

Wakacje z Barankami: Bajki Bolka i Lolka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

WAKACJE Z BARANKAMI
BAJKI BOLKA I LOLKA

filmowe poranki dla dzieci
w ramach
16. wakacyjnego festiwalu filmowego
Letnie Tanie Kinobranie
niedziela, 24 lipca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

24 lipca zapraszamy dzieci na wakacyjną odsłonę popularnego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom - w ramach 16. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie: pokaz 4 odrestaurowanych cyfrowo odcinków kultowych bajek o przygodach Bolka i Lolka zwieńczone warsztatami plastycznymi.


Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi Letnie Tanie Kinobranie znalazły się także propozycje skierowane do najmłodszych widzów. Wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to dwa niedzielne przedpołudnia (24 lipca i 21 sierpnia) z polskimi animacjami zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię warsztatami plastycznymi, w czasie których maluchy stworzą plakaty filmowe do obejrzanych bajek. Nad ich realizacją czuwać będą artyści: Aleksander Rajewski i Joanna Żyłowska, a powstałe prace zostaną wyeksponowane w specjalnej galerii.
  

Podczas pierwszego spotkania, maluchy obejrzą dobrze im znane baśnie opowiadane i odegrane przez kultowy duet - Bolka i Lolka. Wszystkie bajki zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej cyfrowo wersji.
 

Każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

 
W sprzedaży dostępny jest Mój Kinowy Pamiętnik – kolorowy notesik, idealny do spisywania wspomnień z wizyt w Kinie Pod Baranami.


Letnie Tanie Kinobranie to trwające niemal dwa miesiące wakacyjne święto kina. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest KALEJDOSKOP, czyli - z greckiego - "patrzenie na piękne obrazy". Jak zmieniające się szkiełka w kalejdoskopie, tak różnorodne są filmy w programie imprezy. Kalejdoskop barw, zjawisk, postaci, zdarzeń - to tematy poszczególnych tygodni.


BILETY: 14 zł


POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')


BAJKI BOLKA I LOLKA
(varia) 1970-1971 PL, 40'

 

BABA JAGA

W czasie grzybobrania Bolkowi i Lolkowi przydarzają się dziwne przygody. Wyobraźnia podsuwa chłopcom myśl o niesamowitych niebezpieczeństwach. Ale Baba Jaga okazuje się tylko zwykłą staruszką zbierającą w lesie zioła. 


BRZYDKIE KACZĄTKO

Bolek i Lolek znajdują jajko i umieszczają je w inkubatorze. Z jajka wykluwa się niezdarne pisklę. Porzuconym, samotnym pisklęciem opiekuje się Lolek. Z niezdarnego Brzydkiego Kaczątka wyrasta duży, piękny łabędź, który znajduje wśród łabędzi piękną partnerkę.


KRÓLOWA ŚNIEGU

Bolek i Lolek przypinają swoje sanki do sań Królowej Śniegu. Bolek odczepia sanki Lolka i sam odjeżdża z piękną królową. Porzucony Lolek karmi w lesie zgłodniałe zwierzęta, a potem uwalnia uwięzionego przez Królową Śniegu Lolka.


ZŁOTA RYBKA

Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum