kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wiking

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #274
WIKING (reż. Robert Eggers)
czwartek, 28 kwietnia 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. W programie pokaz filmu Wiking Roberta Eggersa - epickiej opowieści o honorze i zemście. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Seans w czwartek, 28 kwietnia, o godz. 23.00. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

W swoim najnowszym obrazie Robert Eggers - twórca filmów Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse - zabiera widzów w mroki średniowiecza. Do krwawych, pełnych niebezpieczeństw czasów najazdów wikingów, pustoszących europejskie wioski. Film oparty jest na tym samym nordyckim micie, z którego czerpał Szekspir, pisząc Hamleta.


Zachwycający surowymi, skąpanymi w mroku zdjęciami Wiking to epicka opowieść o honorze i zemście. Jej dokonania poprzysięga młodziutki książę Amleth, którego ojciec traci życie z rąk okrutnego wuja. Chłopiec obiecuje odegrać się za doznaną niesprawiedliwość oraz uratować z niewoli porwaną przez krewnego matkę.


Wiking imponuje również obsadą, w której znaleźli się m.in.: Alexander Skarsgård (seriale Wielkie kłamstewka, Czysta krew), Anya Taylor-Joy (Ostatniej nocy w Soho, serial Gambit królowej), Ethan Hawke (serial Moon Knight, Dzień próby), Nicole Kidman (Wielkie kłamstewka, Od nowa) oraz - na ekranie po raz pierwszy od 17 lat! - Björk (Tańcząc w ciemnościach).

 

Gospodarzem spotkania będzie Patryk Mierzyński, który studiuje energetykę (4 rok) na Akademii Górniczo-Hutniczej.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:
 
WIKING | THE NORTHMAN
(Robert Eggers) US 2021, 140'

Młody książę Amleth (Alexander Skarsgård) jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec, król Aurvandil War Raven (Ethan Hawke) zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira (Claes Kasper Bang), który porywa matkę chłopca- księżną Gudrún (Nicole Kidman). Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę. Dwie dekady później Amleth jest wikingiem najeżdżającym słowiańskie wioski, gdzie pewna czarownica (Björk), przypomina mu o jego przysiędze: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum