kpb

Baranki Dzieciom: Baranki witają wiosnę - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 20 marca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 20 marca, mali widzowie, wspólnie z Reksiem, Skrzatem, Bolkiem i Lolkiem przygotują się do wiosny. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Joanna Żyłowska.

  

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')

 

REKSIOWA WIOSNA
(Józef Ćwiertnia) PL 1980, 10' 
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!

 

REKSIO SADOWNIK
(Lechosław Marszałek) PL 1976, 10' 
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.

 

BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
(Ryszard Lepióra) PL 1976, 10' 
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.

 

SKRZAT: WĘDRÓWKI SKRZATA
(Edward Wątor) PL 1985, 10' 
Mały Skrzat wybiera się na swoją pierwszą samodzielną wycieczkę, podczas której znajduje pisklę, które wypadło z gniazda. Otacza je opieką i troską oraz szuka jego matki. Broni też malca przed drapieżnym jastrzębiem. Po zmroku Skrzat znajduje schronienie dla siebie i pisklaka w bezpiecznej dziupli.
 

 
 

 

  

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Projektantka, weganka, joginka. Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, m.in.: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. 

 

 

KOLEJNE POKAZY CYKLU:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum