kpb

Dojrzałe Kino: C'mon C'mon

środa, 2 lutego 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W pierwszą środę lutego, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się pełen empatii i ciepła film Mike’a Millsa C'mon C'mon, ze znakomitą rolą Joaquina Phoenixa. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


W C'mon C'mon reżyser Mike Mills, twórca niezapomnianych Debiutantów, opowiada pozornie zwyczajną historię nowojorskiego dziennikarza, przeprowadzającego wywiady z najmłodszym pokoleniem Amerykanów. Mężczyzna jeździ od miasta do miasta by wsłuchiwać się w dziecięce opowieści, pełne marzeń, obaw i planów na przyszłość.


Mike Mills pod pozorem zwyczajności ukrywa jednak rzeczy absolutnie niezwykłe. Jego C'mon C'mon rozczula i działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżane jest o egoizm, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż ktokolwiek podejrzewa.
 

Poruszające przesłanie filmu wspierają znakomici odtwórcy głównych ról: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffman i 12-letni Woody Norman, którzy tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio.


Gospodynią spotkania wokół filmu C'mon C'mon będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla seniorów: 17 zł


O FILMIE:

C’MON C’MON | C’MON C’MON
(Mike Mills) US 2021, 109’Film Independent Spirit Awards 2022: (nominacje) najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz
EnergaCamerimage 2021: Złota Żaba dla Najlepszego Filmu, Nagroda Publiczności

 

Joaquin Phoenix
wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum