kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: C'mon C'mon

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #261
C'MON C'MON (reż. Mike Mills)
czwartek, 27 stycznia 2022, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12450_2.jpg

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartkowy wieczór, 27 stycznia, na ekranie pojawi się pełen empatii i ciepła film Mike’a Millsa C'mon C'mon, ze znakomitą rolą Joaquina Phoenixa. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja o filmie. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

W C'mon C'mon reżyser Mike Mills, twórca niezapomnianych Debiutantów, opowiada pozornie zwyczajną historię nowojorskiego dziennikarza, przeprowadzającego wywiady z najmłodszym pokoleniem Amerykanów. Mężczyzna jeździ od miasta do miasta by wsłuchiwać się w dziecięce opowieści, pełne marzeń, obaw i planów na przyszłość.


Mike Mills pod pozorem zwyczajności ukrywa jednak rzeczy absolutnie niezwykłe. Jego C'mon C'mon rozczula i działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżane jest o egoizm, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż ktokolwiek podejrzewa.Poruszające przesłanie filmu wspierają znakomici odtwórcy głównych ról: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffman i 12-letni Woody Norman, którzy tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio.


Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Wodzisz, który studiuje automatykę i robotykę na Politechnice Krakowskiej, a niedawno dołączył do zespołu Kina Pod Baranami.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 

 

 
BILETY: 13 zł 


Zapraszamy również na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest wcześniejszy film Mike’a Millsa - ujmujący Debiutanci ze znakomitą obsadą, w której znaleźli się: Ewan McGregor, Mélanie Laurent oraz wyróżniony Oscarem Christopher Plummer.O FILMIE: 

C’MON C’MON | C’MON C’MON
(Mike Mills) US 2021, 109’

Film Independent Spirit Awards 2022: (nominacje) najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz
EnergaCamerimage 2021: Złota Żaba dla Najlepszego Filmu, Nagroda Publiczności

 
Joaquin Phoenix wciela się w
C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.


ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum