kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Lamb

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #259
LAMB (reż. Valdimar Jóhannsson)
czwartek, 13 stycznia 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na pierwsze w 2022 roku spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartkowy wieczór, 13 stycznia, widzowie zobaczą Lamb - pełne zachwycających islandzkich krajobrazów połączenie horroru i mrocznej baśni, z Noomi Rapace w roli głównej. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja o filmie. Bilety dla studentów: 13 zł!


Islandzki kandydat do Oscara Lamb bywa nazywany najoryginalniejszym filmem roku. To mroczne połączenie horroru i klasycznej baśni, opowiadające na wskroś współczesną historię o ciemnej stronie macierzyństwa, żałobie i dzikości, która drzemie nawet w najspokojniejszych sercach.


Reżyser Lamb Valdimar Jóhannsson, rozpoczął prace nad filmem wspólnie ze Sjónem (wł. Sigurjón Birgir Sigurðsson) - słynnym islandzkim poetą i prozaikiem - ponad dekadę temu. Zaczęło się od filmowego eksperymentu, a skończyło na zaskakującym połączeniu gatunków, osadzonym wśród surowych krajobrazów Islandii. Dystrybucją filmu w Stanach Zjednoczonych zajęła się kultowa wytwórnia A24, a w głównej roli wystąpiła znana z Prometeusza Noomi Rapace.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 

 
BILETY: 13 zł  


O FILMIE:
 
LAMB | DÝRIÐ
(Valdimar Jóhannsson) IS/SE/PL 2021, 106'

Islandzki kandydat do Oscara 2022
Europejska Nagroda Filmowa 2021: Najlepsze efekty specjalne, Europejskie odkrycie roku (nominacja)


Akcja filmu rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim. Wraz z tajemniczym stworzeniem narodzi się pytanie o to, czyją matką tak naprawdę jest natura?


ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum