kpb

Dojrzałe Kino: Odkupienie

środa, 29 grudnia 2021, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 29 grudnia, o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W programie pokaz poruszającego dramatu Odkupienie w reżyserii Frana Kranza, ukazującego niezwykłą siłę rozmowy. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


W parafialnej świetlicy dwie pary siadają do stołu. Czeka ich rozmowa. Początkowo nieśmiali, z czasem otwierają się coraz bardziej, dzieląc się głęboko skrywanymi uczuciami.


Jaki jest powód tego spotkania? Debiutujący jako reżyser aktor Fran Kranz odsłania karty powoli, umiejętnie dawkując widzom informacje i narastające emocje. W tym niełatwym zadaniu wspierają go występujący na ekranie aktorzy: Jason Isaacs (Śmierć Stalina, seria Harry Potter), Martha Plimpton (Twój na zawsze, Dorastająca nadzieja), Reed Birney (House of Cards) i Ann Dowd (Opowieści podręcznej).

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Odkupienie będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla seniorów: 16 złO FILMIE:
 
ODKUPIENIE | MASS
(Fran Kranz) US 2021, 110’

Dwa małżeństwa spotykają się pewnego dnia w przykościelnej sali konferencyjnej. Nie od początku wiadomo, jaki jest cel spotkania. Kurtuazyjna rozmowa przybiera coraz bardziej dramatyczny ton, emocje sięgają zenitu, a uczestnicy próbują na własny sposób poradzić sobie z tym, co zaszło, i znaleźć ukojenie.


Wybitne role czworga aktorów zamkniętych w ciasnej przestrzeni przywołują w pamięci Rzeź Yasminy Rezy i Romana Polańskiego, a także Kto się boi Virginii Woolf Edwarda Albeego i Mike’a Nicholsa, ale ta zdumiewająco kompletna historia debiutującego za kamerą Frana Kranza to zupełnie inne doświadczenie. Premiera filmu odbyła się na festiwalu Sundance, a dziennikarz „The Chicago Reader” porównał go do sztuk Tennessee Williamsa nazywając porywającym i niezapomnianym.

Magdalena Maksimiuk, American Film Festival


ZWIASTUN:


 

 


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum