kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: West Side Story

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
WEST SIDE STORY (reż. Steven Spielberg)
sobota, 18 grudnia 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

18 grudnia, zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na ostatni w tym roku kalendarzowym pokaz w ramach cyklu Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. 2021 rok zwieńczy West Side Story - słynny broadwayowski musical. Pokaz tradycyjnie poprzedzi prelekcja przygotowana przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 12 zł.

 

Zgodnie z sugestią młodych widzów, ostatnim filmem, który w 2021 roku obejrzą w ramach SMAKu, będzie rozśpiewany i widowiskowy musical West Side Story. Ta osadzona w Nowym Jorku lat 50. superprodukcja, pełna zapierających dech w piersiach sekwencji tanecznych, pozwala raz jeszcze odkryć uroki młodzieńczej miłości i poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji lokalnych gangów. W West Side Story zabrzmią ponadczasowe przeboje - takie jak Maria, Tonight czy America - znane zarówno z teatralnych desek, jak i poprzedniej filmowej wersji, zrealizowanej w 1961 roku.


W ekipie odpowiedzialnej za realizację West Side Story znaleźli się: reżyser Steven Spielberg (Lista Schindlera, Park Jurajski, Szeregowiec Ryan), scenarzysta Tony Kushner (Anioły w Ameryce), choreograf Justin Peck, słynny dyrygent Orkiestry Filharmonii w Los Angeles Gustavo Dudamel oraz kompozytor David Newman. W role filmowych kochanków wcielili się znany z filmów Baby Driver i Gwiazd naszych wina Ansel Elgort oraz debiutantka Rachel Zegler, wyłoniona w castingu z grona 30 000 kandydatek.


SMAK to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.


UWAGA - ZMIANA GODZINY!
Od listopada Spotkania Młodych Amatorów Kina rozpoczynają się o godzinie 11.00.

 

Bilety dla uczniów: 12 zł

 


ZIELONA KARTA UCZNIA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.
 

O FILMIE:

WEST SIDE STORY | WEST SIDE STORY
(Steven Spielberg) US 2021, 156'

copyright: © 2021 20th Century Studios


Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych: Jetsów i Sharksów. Wśród istotnych punktów odniesienia znajdują się: Romeo i Julia - pierwowzór literacki musicalu - oraz zrealizowany przez Roberta Wise w 1961 oscarowy film ze zjawiskową Natalie Wood w roli Marii.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum