kpb

Nosorożec - pokaz specjalny (MOS)

NOSOROŻEC (reż. Ołeh Sencow)
pokaz specjalny
środa, 15 grudnia 2021, godz. 18.15
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

15 grudnia, o godzinie 18.15, zapraszamy do naszej sali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12), na specjalny pokaz filmu Nosorożec, osadzonego w mrocznych latach 90.

 

Nosorożec w reżyserii Ołeha Sencowa, to pierwszy film zrealizowany przez twórcę po odzyskaniu wolności.

 

BILETY:

22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)
14 zł (klubowy)

 

O FILMIE:

NOSOROŻEC | NOSORIH
(Ołeh Sencow) UA/PL/DE 2021, 101’

Batumi International ArtHouse Film Festival 2021: Najlepszy aktor (Serhii Filimonov)
Stockholm Film Festival 2021: Najlepszy film (nominacja)
MFF w Wenecji 2021: Udział w sekcji “Horyzonty”
Warszawski Festiwal Filmowy 2021: Najlepszy film (nominacja)


W przemysłowym, prowincjonalnym mieście w Ukrainie lat 90. mieszka młody mężczyzna o pseudonimie "Nosorożec", który od dzieciństwa miał skłonność do przemocy. Film skupia się na jego dorastaniu, wśród rodzinnych kłopotów, w postsowieckich, pełnych brutalności czasach. Bohater szybko pnie się po szczeblach kariery w lokalnym gangu przestępczym, lecz za awans na przywódcę przyjdzie mu zapłacić szczególnie wysoką cenę.


Twórcą filmu jest Ołeh Sencow - ukraiński reżyser, który był jedną z ważnych postaci kijowskiego Euromajdanu. W maju 2014 roku twórca został aresztowany w swoim domu w Symferopolu na Krymie przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), a następnie skazany przez wojskowy sąd Rosji na 20 lat łagru za rzekomą działalność terrorystyczną. 7 września 2019 roku w ramach wymiany więźniów między Ukrainą i Rosją, Sencow został zwolniony z więzienia. Nosorożec to jego pierwszy film, zrealizowany po odzyskaniu wolności.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:

 

        

Bookmark and Share

archiwum