kpb

Dojrzałe Kino: Dom Gucci

środa, 8 grudnia 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 8 grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, seniorzy zobaczą Dom Gucci - opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. W obsadzie filmu m.in. Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Al Pacino. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Dom Gucci to kipiąca od zazdrości i pragnienia zemsty historia słynnego modowego imperium, którym w 1995 roku wstrząsnęło morderstwo.


Film nakręcono na podstawie książki Sary Gay Forden The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed z 2001 roku. Reżyserem tytułu jest Ridley Scott, twórca kultowego Łowcy Androidów oraz filmu Ostatni pojedynek - obecnego aktualnie na ekranach naszego kina.


W rolach głównych w filmie Dom Gucci wystąpili: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci) oraz Salma Hayek (Pina Auriemma).


Gospodynią spotkania wokół filmu Dom Gucci będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla seniorów: 16 złO FILMIE:

DOM GUCCI | HOUSE OF GUCCI
(Ridley Scott) US 2021, 157'

Dom Gucci w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu zakończył się jednak spektakularnym krachem i zbrodnią, która wstrząsnęła nie tylko Włochami. Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

 

ZWIASTUN:

 


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum