kpb

Premiera Psychologiczna: Wszystko zostaje w rodzinie (MOS)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA
Wszystko zostaje w rodzinie
(reż. Daniele Luchetti)

pokaz filmu i dyskusja
poniedziałek, 29 listopada 2021, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki

 


29 listopada, zapraszamy do naszej sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na pokaz z cyklu Premiery psychologiczne. To połączone z dyskusjami pokazy inspirujących i niejednoznacznych filmów, których doborem i opracowaniem od strony psychologicznej zajmują się psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk. Tym razem na ekranie pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów - Wszystko zostaje w rodzinie. Po projekcji odbędzie się dyskusja.


Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.


PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

 

O PROWADZĄCYCH:


Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.


Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

 

BILETY:
22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
14 zł (klubowy)

 

O FILMIE:

WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE | LACCI
(Daniele Luchetti) IT/FR 2020, 100’

Nagrody David di Donatello 2021 – nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa,  Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy scenariusz adaptowany


Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone (autor książki jest także odpowiedzialny za scenariusz filmu). Reżyserem jest równie uznany Włoch - Daniele Luchetti (Zwyczajne życie, Nasze życie, Mój brat jest jedynakiem), a w obsadzie znalazły się liczne gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.


Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę pary bohaterów i dwójki ich małych dzieci gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny. Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo, przyznaje się pewnego wieczoru do pozamałżeńskiego romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

        

Bookmark and Share

archiwum