kpb

Kosmiczne Baranki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

Baranki Dzieciom na 100. urodziny Stanisława Lema:
KOSMICZNE BARANKI

- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 12 września 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy małych kinomanów na kosmiczną przygodę w dniu setnych urodzin Stanisława Lema! 


12 września, w niedzielne przedpołudnie wspólnie z najmłodszymi widzami naszego Kina świętować będziemy 100. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego pisarza, filozofa i futurologa. Dołączą do nas bohaterowie kultowych polskich animacji dla dzieci: Reksio, Bolek i Lolek i inni, których również fascynuje kosmos i podróże międzyplanetarne. Zainspirowani ich ekscytującym przygodami zapraszamy też na warsztaty plastyczne nie z tej ziemi! Aby w nich uczestniczyć niezbędna będzie… nieograniczona wyobraźnia :)


Wydarzenie zapowiada przegląd filmowy Lem: Adaptacje nieskończoności organizowany przez Fundację Dla Kina oraz Kino Pod Baranami.

 

BILETY: 12 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’):

BOLEK I LOLEK: KOSMONAUCI
(Leszek Lorek) PL 1964, 8’


Zafascynowani lotem Gagarina Bolek i Lolek podejmują próbę kosmicznej podróży. Wszystko kończy się szczęśliwie już na samym starcie, choć bohaterowie zostają zawstydzeni brakiem technicznej wiedzy.


DLACZEGO SŁOŃ CHCIAŁ POLECIEĆ NA KSIĘŻYC?
(Edward Wątor) PL 1968, 9’


Słonika spotykają same nieszczęścia, bo ma ogromną trąbę. Zrozpaczony, nie wie, co ma ze sobą zrobić. Postanawia polecieć na Księżyc…


REKSIO: REKSIO I UFO
(Lechosław Marszałek) PL 1979, 9’


Reksio nie wierzy kotom, które twierdzą, że spotkały się z psami przybyłymi z kosmosu. Niedługo potem sam Reksio spotyka kosmiczne psy, ale teraz jemu nikt nie chce uwierzyć w opowiadanie o przybyszach z kosmosu.


ROBOCIK
(Stanislaw Dűlz) PL 1967, 10’


Chłopiec otrzymuje w prezencie robota, który bawi się z nim i pomaga mu w pracach domowych, a nawet przy odrabianiu lekcji.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60’):

Natchnieni przygodami bohaterów obejrzanych wspólnie bajek, spróbujemy stworzyć własne statki i rakiety kosmiczne, założymy skafandry i wyruszymy w wyimaginowaną, międzygwiezdną podróż. Na swojej drodze z pewnością natrafimy na dziwaczne planety i spotkamy przedstawicieli obcych cywilizacji. W kosmosie wszystko jest możliwe! Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Od kilku lat związana jest z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

 


Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

 

ORGANIZATORZY:
Fundacja Dla Kina
Kino Pod Baranami


WSPÓŁFINANSOWANIE:
Miasto Kraków


PARTNERZY:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków Miasto Literatury UNESCO
Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema


PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum