kpb

Dojrzałe Kino: Teściowie

środa, 15 września 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 15 września, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się polska komedia Teściowie z gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Debiutujący reżyser Kuba Michalczuk, opowiada w filmie Teściowie historię wesela, które… nigdy się nie odbyło! Wystawne przyjęcie dopięte jest na ostatni guzik - brak jedynie państwa młodych, którzy w ostatnim momencie zrezygnowali z zawarcia związku małżeńskiego. Na placu boju zostają tytułowi teściowie, będący reprezentantami dwóch, kompletnie odmiennych światów.


Scenariusz filmu został oparty na sztuce teatralnej Wstyd autorstwa uznanego dramaturga Marka Modzelewskiego, która była wystawiana w warszawskim Teatrze Współczesnym. W obsadzie Teściów znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna.


REŻYSER O FILMIE:

Śmieszne i intrygujące postaci, narastające w lawinowym tempie konflikty i tajemnica nieudanego ślubu sprawiały, że już na poziomie scenariusza bawiłem się świetnie. Mając w głowie naszą niesamowitą obsadę, od razu wizualizowałem sobie gęste od słownych szermierek sceny. (...) Nie jest to kolejna komedia romantyczna, ale błyskotliwa obserwacja społeczna. W tym filmie śmiejemy się z nas samych, tak jak w kultowych komediach, które jako widzowie wszyscy kochamy


Gospodynią spotkania wokół filmu Teściowie będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


BILETY dla seniorów: 16 zł


O FILMIE:

TEŚCIOWIE | TEŚCIOWIE
(Kuba Michalczuk) PL 2021, 81'

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust.

Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 


Bookmark and Share

archiwum