kpb

Antybohater - pokaz w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych

ANTYBOHATER (reż. Michał Kawecki)
pokaz w ramach przeglądu
najlepszych polskich filmów dokumentalnych

środa, 15 września 2021, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 15 września, zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Antybohater Michała Kaweckiego, wyróżnionego w konkursie filmów polskich 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Seans odbędzie się w ramach przeglądu polskich dokumentów, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową, który potrwa do grudnia 2021 roku.


Antybohater to poruszający portret młodego sportowca, którego kariera staje pod wielkim znakiem zapytania. Główny bohater - nastoletni Michał - jest wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Z powodu kradzieży, traci miejsce w Narodowej Kadrze Polski. Czy uda mu się jeszcze wrócić na sportowy szczyt?


Wyróżnienie przyznane filmowi Antybohater w Konkursie Polskim 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jury uzasadniło następująco: za ogromną wrażliwość i wnikliwość psychologiczną, stworzenie atrakcyjnego wizualnie i narracyjnie dokumentu, który zaciera granice gatunków i staje się czystym kinem.


Antybohater zostanie zaprezentowany w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową w krakowskich kinach studyjnych. W kolejnych miesiącach na pokazach w naszym Kinie pojawią się: magiczna opowieść o barwnych losach jednej z najwybitniejszych polskich aktorek Krafftówna w krainie czarów, pełne letnich krajobrazów Nature is my Homeland oraz wnikliwa obserwacja życia pewnej nietypowej krakowskiej rodziny @miriamprompoland.

 

BILETY: 10 zł

 


O FILMIE:

ANTYBOHATER | NO HERO AT ALL
(Michał Kawecki) PL 2021, 75'
(film dokumentalny)

61. Krakowski Festiwal Filmowy: Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów polskich, Udział w konkursie polskim, Udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych

 

Poznajcie Miszkę – chłopaka o wielu twarzach. Drobny przestępca i obiecujący narciarz alpejski, mimo poważnej niepełnosprawności fizycznej i trudnych warunków życia, czerpie z niego pełnymi garściami. A do tego ma wyjątkowe poczucie humoru. Spotykamy go w kluczowym momencie, kiedy wkracza w dorosłość i dostaje ostatnią szansę, by wziąć udział w paraolimpiadzie. Ale przede wszystkim bohater musi zadecydować, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Mimo ograniczeń podejmuje w życiu kolejne próby.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 


POKAZY W RAMACH PRZEGLĄDU:

WRZESIEŃ
ANTYBOHATER | NO HERO AT ALL
(Michał Kawecki) PL 2021, 75'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

PAŹDZIERNIK
KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW
| AN ACTRESS IN WONDERLAND
(Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow)  PL 2021, 83'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

LISTOPAD
NATURE IS MY HOMELAND | NATURE IS MY HOMELAND
(Marek Gajczak) PL 2021, 54'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

GRUDZIEŃ
@MIRIAMPROMPOLAND | @MIRIAMPROMPOLAND
(Piotr Szczepański) PL 2021, 77’
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

 


SPOT:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum