kpb

Musimy porozmawiać o Annette - pokaz z dyskusją

Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza:
MUSIMY POROZMAWIAĆ O ANNETTE (reż. Leos Carax)
- pokaz z dyskusją

czwartek, 2 września, g. 21.05
Kino Pod Baranami

 

 

Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na specjalne spotkanie wokół budzącego wielkie emocje filmu Annette, za który Leos Carax otrzymał w Cannes nagrodę dla najlepszego reżysera. Po pokazie odbędzie się dyskusja.


Najnowszy film Leosa Caraxa (Zła krew, Holy Motors - film dostępny na
e-kinopodbaranami.pl) to widowiskowy musical zrealizowany na podstawie pomysłu i we ścisłej współpracy z duetem muzycznym Sparks (bracia Ron i Russell Mael). Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski reżyser zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera, którym partneruje Simon Helberg (serial  Teoria wielkiego podrywu). To właśnie ta bezkompromisowa surrealistyczna opera będąca jednocześnie dramatem małżeńskim otworzyła tegoroczny 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i od razu podzieliła widownię. Nie inaczej dzieje się po pokazach kinowych Annette. Ten zuchwały film nie pozostawia nikogo obojętnym - albo się go pokocha, albo znienawidzi. Zdecydowanie warto o nim podyskutować!


Po seansie odbędzie się dyskusja, na którą zapraszają uczestnicy Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.  Prowadzenie: Ola Starmach - filmoznawczyni
i koordynatorka Nocnika.


UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba posiadać statusu studenta.


BILETY:
22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)


O FILMIE:

ANNETTE | ANNETTE
(Leos Carax) DE/FR/US/JP/BI/MX/CH 2021, 140’

MFF w Cannes 2021: Najlepszy reżyser (Leos Carax); udział w konkursie głównym


Annette to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.


ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum