kpb

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - pokazy przedpremierowe (KPB i MOS)

NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE
pokazy przedpremierowe

27-28 sierpnia 2021, godz. 19.15
Kino Pod Baranami
29 sierpnia 2021, godz. 12.15
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

Od 27 do 29 sierpnia, zapraszamy na przedpremierowe pokazy polskiej komedii akcji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka. W filmie występuje plejada polskich gwiazd: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Olga Bołądź. Pokazy w salach kinowych przy Rynku Głównym oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.


Rywalizująca w Konkursie Głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni komedia sensacyjna Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, została luźno oparta na prawdziwych losach Zdzisława Najmrodzkiego - najsłynniejszego przestępcy PRL, który 29 razy wymykał się organom ścigania. Zależało nam na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w Wilku z Wall Street czy w Złap mnie, jeśli potrafisz. Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii Najmrodzkiego. Odbiliśmy się od najciekawszych faktów z jego życia dodając wydarzenia, które ubarwiły filmową rzeczywistość – mówi reżyser filmu Mateusz Rakowicz.


Tytułowy Najmro - grany przez Dawida Ogrodnika - wraz ze swoją ferajną napada na Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Nade wszystko kocha wolność i dobrą zabawę, jednak pewnego dnia na jego drodze pojawia się fascynująca kobieta - a wraz z nią szansa na zupełnie nowe życie.


Dawidowi Ogrodnikowi na ekranie partnerują Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Olga Bołądź oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka, znana z serialu Król.

 

Film prezentowany z napisami angielskimi.

 


Premiera filmu: 17 września 2021


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE | NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE
(Mateusz Rakowicz) PL 2021, 96’

FPFF w Gdyni 2021: Udział w Konkursie Głównym


Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania.


Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, ale poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNER MEDIALNY:

 

Bookmark and Share

archiwum