kpb

Polański, Horowitz. Hometown - pokaz przedpremierowy

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(reż. Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 19 sierpnia 2021, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

19 sierpnia, zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego Polański, Horowitz. Hometown - barwnej opowieści o dzieciństwie, przyjaźni i wspólnym losie tytułowych bohaterów.

 

Wyróżniony Nagrodą Publiczności podczas 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego dokument Polański, Horowitz. Hometown jest zapisem niezwykłej podróży do czasów młodości, w jaką udają się reżyser Roman Polański oraz fotograf Ryszard Horowitz - przyjaciele, którzy za sprawą filmu spotykają się po raz pierwszy od 70 lat!


Bohaterowie przemierzają uliczki Krakowa i Kazimierza, chodzą po terenie dawnego żydowskiego getta i wspominają najwcześniejszy okres swojego życia. W ich rozmowach wiele jest poruszających, osobistych refleksji, dotyczących koszmaru wojny oraz utraty najbliższych. Jednocześnie, film Polański, Horowitz. Hometown pełen jest lekkości, humoru oraz zabawnych sytuacji.

 

Zapraszamy również na dwa wyjątkowe pokazy Chinatown - znakomitego kryminału w reżyserii Romana Polańskiego, prezentowanego w ramach cyklu Kultowe Kinobranie (wakacyjnych pokazów filmowych klasyków). Seanse 13 i 19 sierpnia - Szczegóły i bilety.

 

BILETY: 10 zł

 

O FILMIE:

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN | POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer) PL/FR/US 2021, 75’
(film dokumentalny)

61. Krakowski Festiwal Filmowy: film otwarcia, Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów polskich


Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną gawędą o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI:

 

Bookmark and Share

archiwum