kpb

Dojrzałe Kino: Ludzki głos

środa, 11 sierpnia 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 11 sierpnia, o godzinie 11.00, na ekranie zagości anglojęzyczny debiut Pedro Almodóvara: pełen barw melodramat Ludzki głos z Tildą Swinton w roli głównej. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 


Ludzki głos to pierwsze wspólne dzieło słynnego hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara i brytyjskiej aktorki Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku twórcy. To na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat, z powodzeniem łączący dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły.


Film prezentowany jest łącznie z arcyciekawą rozmową, w której reżyser i jego nowa muza mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

 

Gospodynią spotkania jest red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 75% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

Od początku lipca do końca sierpnia zapraszamy również na seanse w ramach Letniego Taniego Kinobrania - 15. wakacyjnego festiwalu filmowego. W programie ponad 100 tytułów ujętych w 8 cykli tematycznych, a także wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. pokazy pod gwiazdami, plakatobranie (otwarte archiwum plakatów filmowych) z muzyką na żywo oraz plebiscyt na najlepszy film przeglądu.

 

Pełen wykaz tytułów prezentowanych w ramach Letniego Taniego Kinobrania oraz harmonogram projekcji, znajdują się: TUTAJ

 

O FILMIE:


LUDZKI GŁOS | THE HUMAN VOICE
(Pedro Almodóvar) ES 2020, 75' EN/ES

 

Nakręcony w czasie pandemii, średniometrażowy, luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau Ludzki głos to esencja almodovarowskiego świata.


Główna bohaterka (Tilda Swinton) – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 


Bookmark and Share

archiwum