kpb

Z biletem na Sweat - zniżka na Intruza w E-Kinie Pod Baranami

 

 

Z biletem z filmu Sweat otrzymasz kod zniżkowy na debiutu Magnusa von Horna Intruz - dostępny na platformie E-Kina Pod Baranami.


Poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów - takimi słowami komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes uzasadniał wpisanie Sweat Magnusa von Horna na prestiżową listę tytułów, które w normalnych, pozapandemicznych czasach ubiegałyby się o najważniejsze nagrody imprezy. Sweat, ze znakomitą rolą Magdaleny Koleśnik to połączenie emocjonującego thrillera z przejmującym dramatem psychologicznym, w którym kluczową rolę pełnią media społecznościowe.

 

PROMOCJA!
Oglądasz Sweat w Kinie Pod Baranami?
W E-Kinie Pod Baranami możesz zobaczyć debiut Magnusa von Horna - Intruz -
w promocyjnej cenie!


Wyślij nam swój bilet z seansu Sweat w Kinie Pod Baranami (PDF z biletem internetowym lub zdjęcie biletu papierowego) na adres kasa@kinopodbaranami.pl, a my prześlemy ci kod zniżkowy (12 zł) na film Intruz do obejrzenia na e-kinopodbaranami.pl.

 

 

O FILMACH:


SWEAT | SWEAT
(Magnus von Horn) PL/SE 2020, 107’

FPFF w Gdyni 2020: Srebrne Lwy dla Najlepszego Filmu, Najlepsza Reżyseria, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Montaż, Najlepsza Główna Rola Kobieca (Magdalena Koleśnik), Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca (Aleksandra Konieczna)
MFF Cannes 2020: Oficjalna Selekcja
MFF Chicago 2020: Najlepszy Film, Najlepsza Scenografia


Sweat opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.
 

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

 


ZWIASTUN:

 

 

INTRUZ | EFTERSKALV | THE HERE AFTER
reż. Magnus von Horn, Polska/Szwecja 2015, 102' 

40. Festiwal Filmowy w Gdyni 2015:
nagroda za reżyserię, nagroda za scenariusz
68. MFF w Cannes: światowa premiera, sekcja Quinzaine des Réalisateurs

Intruz
opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John - pod wpływem ekstremalnych emocji - dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Film łączy w sobie skandynawską estetykę i sposób opowiadania historii z bagażem emocjonalnym rodem z polskiego kina. Magnus von Horn urodził się w Szwecji, ale jego film, chociaż osadzony w szwedzkich realiach, narodził się w Polsce. Filmowo von Horna ukształtowała Łódzka Szkoła Filmowa, co znajduje odbicie we wszystkich jego krótkich filmach, a także w jego debiucie. 

ZWIASTUN: 


Bookmark and Share

archiwum