kpb

Baranki w pieluchach - Niebo nad Paryżem

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

4 września zapraszamy na pokaz filmu NIEBO NAD PARYŻEM!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 4 września, godz. 11.00

NIEBO NAD PARYŻEM | PARIS
reż. Cédric Klapisch, Francja 2008, 130'

Ciepła historia o uczuciach i radości życia rozgrywająca się w zaułkach i uliczkach Paryża.
Film nakręcony przez Cédrica Klapisch, autora Smaku życia, z udziałem Romaina Duris (główne role w Smaku życia, W rytmie serca i Zakochanym Molierze) i Juliette Binoche

Pierre, profesjonalny tancerz, ma poważne problemy z sercem. Oczekuje na transplantację, która może uratować mu życie. Gwałtowny zdrowotny kryzys sprawia, że Pierre zaczyna postrzegać otaczający go świat i ludzi w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Ucieka w rytm swojego miasta - Paryża. Na nowo odkrywa urok paryskich zaułków, małych kawiarenek, parków i mieszkańców miasta nad Sekwaną. Niespodziewanie zaczyna dzielić z przypadkowymi ludźmi radości i kłopoty. To dzięki nim odkryje siebie na nowo i pozna prawdziwy smak życia.  

Ponadto występują Fabrice Luchini (Bliscy nieznajomi i Zakochany Molier), François Cluzet (Nie mów nikomu), Albert Dupontel (Bardzo długie zaręczynyNieodwracalne) i Karin Viard (Piekło, Time Out).

Paryż Cédrica Klapischa jest pełny serca, czułości i humoru. Danielle Attali, Le Journal du Dimanche

Cédric Klapisch filmuje cały ten mały świat z właściwym sobie talentem i opowiada proste historie, które nie mają w sobie nic z banału, chwyta całą esencję tych pozornie nieznaczących rzeczy w życiu, które mówią przecież wszystko. Nicolas Schaller, TéléCinéObs

Nie popadając ani razu w banał czy łzawy melodramat, Paryż jest filmem urzekającym. Rania Hoballah, Metro


Cykl poleca:


Bookmark and Share

archiwum