kpb

2 x Tilda Swinton w E-Kinie Pod Baranami: Musimy porozmawiać o Kevinie & Tylko kochankowie przeżyją

2 x Tilda Swinton w E-Kinie Pod Baranami:
Musimy porozmawiać o Kevinie
& Tylko kochankowie przeżyją
14-17 maja 2021

 

 

Już 21 maja w polskich kinach zagości krótki metraż Ludzki głos - kipiący kolorami i buzujący od emocji pierwszy wspólny film Pedro Almodóvara i Tildy Swinton. Z tej okazji zapraszamy na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie czekają dwa wcześniejsze tytuły z udziałem charyzmatycznej brytyjskiej aktorki: mroczny dramat Musimy porozmawiać o Kevinie oraz poetycki film wampiryczny Tylko kochankowie przeżyją. W dniach 14-17 maja, oba filmy dostępne będą w promocyjnej cenie - 26 zł!


Znana z ról u Dereka Jarmana, Jima Jarmuscha i Wesa Andersona brytyjska aktorka Tilda Swinton, już od 35 lat zachwyca światową widownię swoim talentem. Nazywana “muzą dwuznaczności” potrafi zagrać absolutnie wszystko: androgynicznego anioła, demoniczną czarownicę, wyrachowaną prawniczkę czy arystokratyczną staruszkę.


Już 21 maja, polscy widzowie zobaczą ją ponownie na wielkim ekranie, za sprawą krótkometrażowego filmu Ludzki głos Pedro Almodóvara. Zanim jednak to nastąpi, zapraszamy na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępne są dwa wcześniejsze filmy z udziałem aktorki.


Musimy porozmawiać o Kevinie Lynne Ramsay (Nigdy cię tu nie było - również dostępny na e-kinopodbaranami.pl) to prowokujący thriller, zadający intrygujące pytania na temat rodziny, instynktu macierzyńskiego oraz ludzkiej natury. Obok Tildy Swinton wystąpili w nim młodziutki Ezra Miller oraz John C. Reilly. Tylko kochankowie przeżyją, to hipnotyzująca historia miłosna, której bohaterzy są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Wyreżyserowane przez kultowego, amerykańskiego reżysera Jima Jarmuscha (Paterson, Gimme Danger - oba filmy dostępne na e-kinopodbaranami.pl) dzieło, zachwyca wysmakowanymi zdjęciami, melancholijną atmosferą oraz znakomitymi rolami Swinton, Toma Hiddlestona i Mii Wasikowskiej.


Film Musimy porozmawiać o Kevinie dostępny jest na platformie
e-kinopodbaranami.pl tylko do 17 maja!


Premiera filmu Ludzki głos: 21 maja 2021.

 


BILETY: 15 zł

Karnet (dostęp do dwóch filmów): 26 zł

Karnety dostępne są w dniach 14-17 maja.

 


O FILMACH:


MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE | WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN
(Lynne Ramsay) GB/US 2011, 112’

Złote Globy 2012: nominacja - najlepsza aktorka w dramacie - Tilda Swinton
MFF w Cannes 2011: oficjalna selekcja
BFI London Film Festival 2011: najlepszy film
Europejskie Nagrody Filmowe 2011: najlepsza aktorka - Tilda Swinton
3 nominacje do Brytyjskich Nagród Filmowych BAFTA 2012: najlepszy film brytyjski, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka
British Independent Film Awards 2011: najlepsza reżyseria


Choć w tej opowieści jest i ojciec, wszystko tak naprawdę rozgrywa się pomiędzy matką a synem (fenomenalne kreacje Tildy Swinton i Ezry Millera). Ich skomplikowaną relację poznajemy na przemian, gdy Kevin jest z pozoru niewinnym, kilkuletnim brzdącem oraz gdy jako nastolatek doprowadza kobietę na skraj załamania nerwowego. To właśnie dla niego Eva porzuciła zawodowe ambicje, pisanie książek zamieniając na kaszki, pieluchy i domowe zabawy. Choć Kevin każdego dnia wystawia jej instynkt macierzyński na poważną próbę. Bohaterkę poznajemy jednak w zupełnie innych okolicznościach. Zrezygnowaną, zmęczoną życiem, doświadczającą każdego dnia ostracyzmu ze strony lokalnej społeczności. A to ktoś obleje jej samochód czerwoną farbą, a to przypadkowo napotkana kobieta spoliczkuje ją, wyzywając przy tym od najgorszych. Już na początku dowiadujemy się o skutku, ale na przyczynę reżyserka tej misternie skonstruowanej historii każe nam poczekać do samego końca.


ZWIASTUN:

 

 

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ | ONLY LOVERS LEFT ALIVE
(Jim Jarmusch) US 2013, 122’

Festiwal Filmowy Sitges 2013: Nagroda Specjalna Jury
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2015 - nominacje: najlepsza aktorka - Tilda Swinton, najlepszy scenariusz


Adam (Tom Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę. Melancholię rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Tilda Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Mia Wasikowska).


ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum