kpb

61. Krakowski Festiwal Filmowy

61. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
30 maja - 6 czerwca 2021
Kino Pod Baranami

 

 

30 maja, zaraz po ponownym otwarciu kin rozpocznie się 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Ta istniejąca od ponad pół wieku wyjątkowa impreza filmowa, zagości w tym roku jednocześnie na ekranach krakowskich kin oraz w formie online - na terenie całej Polski. Tradycyjnie, festiwalowe filmy pojawią się także w Kinie Pod Baranami.


Kilkanaście cykli pozakonkursowych oraz trzy konkursy: międzynarodowy konkurs dokumentalny, międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych oraz konkurs polski. Tak prezentuje się program 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który z przytupem zainauguruje ponowne otwarcie kin.


Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie kinematografia Norwegii. Pokazom najciekawszych norweskich filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych towarzyszyć będą spotkania z twórcami oraz wydarzenia specjalne i branżowe.


W programie Festiwalu nie zabraknie także filmów nagrodzonych na światowych festiwalach, wśród których warto wymienić tegorocznego laureata Złotego Niedźwiedzia Mój wujek Tudor,  triumfujący na Sundance dokument Ogniem pisane czy wyróżniony na IDFA w Amsterdamie Rentgen rodzinny. Tradycyjnie pojawi się również cykl “Gdzieś w Europie”, opowiadający o bohaterach poszukujących swojej tożsamości i walczących o prawo do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami.


Krakowski Festiwal Filmowy znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii filmu krótkometrażowego (fabuła, animacja, dokument) i pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

 

Szczegółowy program 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

 
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation
Instagram: https://instagram.com/krakowfilmfestival/


Dodatkowe informacje na temat Festiwalu: https://www.krakowfilmfestival.pl/

Informacje na temat biletów i karnetów: https://bit.ly/3hidPt6

 

Wszystkie pokazy odbywają się zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 


Krakowski Festiwal Filmowy realizowany jest przy wsparciu finansowym współorganizatora - Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Miasta Krakowa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Województwa Małopolskiego.

 

SPOT:


Bookmark and Share

archiwum