kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Człowiek, który zabił Don Kichota (nadrabianie zaległości)

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
Człowiek, który zabił Don Kichota (reż. Terry Gilliam)

- wspólne oglądanie & dyskusja
czwartek, 15 kwietnia 2021, godz. 21.00
www.e-kinopodbaranami.pl

 


 


15 kwietnia zapraszamy studentów z całej Polski na wirtualny pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Tym razem widzowie cofną się w niedaleką przeszłość, by nadrobić filmowe zaległości. Za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl zaprezentujemy głośne dzieło Terry'ego Gilliama Człowiek, który zabił Don KichotaDomowy seans poprzedzi prelekcja, która, podobnie jak dyskusja po filmie, odbędzie się za pomocą platformy Zoom.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl, stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


BILETY dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik online.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)


HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 Prelekcja (Zoom)
21.10 Domowy seans na platformie e-kinopodbaranami.pl
23.30 Dyskusja (Zoom)


O FILMIE:

CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA | THE MAN WHO KILLED DON QUIXOTE
reż. Terry Gilliam, Hiszpania/Belgia/Portugalia/Wielka Brytania 2018, 132'


MFF w Cannes 2018: oficjalna selekcja
MFF w Monachium 2018: oficjalna selekcja
Nagrody Goya 2018: Najlepsza charakteryzacja (Sylvie Imbert, Amparo Sánchez (II) i Pablo Perona); Najlepsze kierownictwo produkcji (Yousaf Bokhari)Johnny Depp, Ewan McGregor, Jack O’Connell, Robert Duvall, Michael Palin… to oni pracowali nad projektem marzeń Terry’ego Gilliama, któremu niepokorny reżyser (Monty Python i Święty Graal, 12 małp, Fisher King, Parnassus) poświęcił 25 lat życia. Niejednokrotnie przeciwności losu krzyżowały jego plany i przerywały produkcję. Jednak Gilliam okazał się być nie tylko szalonym wizjonerem, ale i człowiekiem wielkiego uporu: pod koniec 2017 padł ostatni klaps na planie filmu.

Człowiek, który zabił Don Kichota to nieopowiedziana dotąd, alternatywna wersja historii błędnego rycerza i jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w historii kina.

Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.


ZWIASTUN:

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum