kpb

Oto my - online na MOJEeKINO.pl z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Oto my (reż. Nir Bergman)
online na MOJEeKINO.pl
z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
piątek-sobota, 2-3 kwietnia 2021
www.MOJEeKINO.pl

 

W dniach 2-3 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na platformie MOJEeKINO.pl odbędzie się specjalny pokaz online poruszającego izraelskiego komediodramatu Oto my, który znalazł się w oficjalnej selekcji 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Film dostępny będzie na zrzeszającej polskie kina studyjne platformie MOJEeKINO.pl, gdzie swoją wirtualną salę posiada także Kino Pod Baranami.


Oto my to wzruszająca i czuła historia Aharona (Shai Avivi), wychowującego syna z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (Noam Imber), który po osiągnięciu dorosłości ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Mężczyzna uważa, że chłopak nie jest gotowy do wyprowadzki z domu i w drodze do placówki podejmuje brawurową decyzję o wspólnej ucieczce.


Oto my w subtelny i niepozbawiony humoru sposób ujmuje życie jako nieustającą podróż. Jest pełnym empatii portretem konkretnej ojcowsko-synowskiej relacji, jednak równocześnie nie boi się zadawać istotnych pytań na temat samodzielności i dojrzałości - nie zawsze idącej w parze z dorosłością.


Film Oto my będzie dostępny na platformie MOJEeKINO.pl od piątku, 2 kwietnia (od godz. 20.00) do soboty, 3 kwietnia (do godz. 20.00). Oglądanie należy rozpocząć najpóźniej 3 kwietnia o g. 18.00.


Zachęcamy, aby - przy zakupie biletów na platformie MOJEeKINO.pl - wybierać internetową salę Kina Pod Baranami.


BILETY: 15 zł
Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 2 kwietnia, o g. 18.00.
Po zakupie biletu, seans jest aktywny przez 4 godziny.
Oglądanie filmu należy zakończyć przed 3 kwietnia, g. 20.00. Po tej godzinie film będzie niedostępny.

 

O FILMIE:

OTO MY | HERE WE ARE
(Nir Bergman) IL 2020, 94’

 


Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej: Najlepszy reżyser (Nir Bergman), Najlepszy scenariusz, Najlepszy aktor (Shai Avivi), Najlepszy aktor drugoplanowy (Noam Imber)
MFF w Valladolid 2020: Nagroda Indywidualna - Najlepszy aktor Shai Avivi
Cannes 2020: Oficjalna selekcja Festiwalu - Program Nir Bergman


Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.


Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.


Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w Rain Manie.


ZWIASTUN:

 


ORGANIZATORZY:
BEST FILM
- dystrybutor filmu Oto my
Stowarzyszenie Kin Studyjnych - operator platformy MOJEeKINO.pl

Bookmark and Share

archiwum