kpb

Baranki w pieluchach - My Cichociemni

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

28 sierpnia zapraszamy na pokaz filmu MY CICHOCIEMNI. GŁOSY ŻYJĄCYCH!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 28 sierpnia, godz. 11.00

MY CICHOCIEMNI. GŁOSY ŻYJĄCYCH | MY CICHOCIEMNI. GŁOSY ŻYJĄCYCH
reż. Paweł Kędzierski, Polska 2008, 65'


My, Cichociemni to zrealizowany w formule fabularyzowanego dokumentu zapis pasjonujących losów polskich żołnierzy, którzy po klęsce wrześniowej trafili do Anglii i zasilili szeregi elitarnej jednostki specjalnej - pierwowzoru renomowanego oddziału Grom. Podejmowali się oni ryzykownych misji na terenie okupowanej Polski i w trakcie w walk Powstania Warszawskiego. Wypowiedzi ostatnich żyjących Cichociemnych przeplatane są unikalnymi zdjęciami dokumentalnymi i aktorskimi rekonstrukcjami.

Paweł Kędzierski o swoim filmie: Uważałem, że moim obowiązkiem nie jest robienie filmu o wszystkich tych, którzy byli Cichociemnymi, czyli rekonstruowaniu historii, ale nakręcenie obrazu o ludziach, którzy jeszcze żyją. Chodziło mi o osobiste przeżycia, głos prawdziwych ludzi. To nie miało być opowiadanie o nich, tylko oni sami mieli opowiedzieć o sobie i tych wydarzeniach. [za: Stopklatka.pl]


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum