kpb

Baranki w pieluchach - Z drugiej strony

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

14 sierpnia zapraszamy na pokaz filmu Z DRUGIEJ STRONY!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 14 sierpnia, godz. 11.00

Z DRUGIEJ STRONY | LOOK BOTH WAYS
reż. Sarah Watt, Australia 2005, 100'

TofiFest Toruń 2008
Złoty Anioł - Nagroda Główna w Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Film Fabularny

Festiwal Filmowy w Mar del Plata 2006
najlepsza aktorka - Justine Clarke, najlepszy scenariusz - Sarah Watt 

MFF w Toronto 2005: Discovery Award - Sarah Watt

Nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego 2005
najlepsza reżyseria, najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor drugoplanowy - Anthony Hayes 

Europejskie Nagrody Filmowe 2005: (nominacja) Screen International AwardW czasie piekielnie upalnego weekendu krzyżują się losy wyrwanych z codzienności ludzi. Nick właśnie otrzymał pesymistyczną diagnozę lekarską, której szczegóły pozna dopiero w poniedziałek. Wracająca z pogrzebu Meryl jest świadkiem tragicznego wypadku. Andy nagle dowiaduje się o nieplanowanej ciąży swojej dziewczyny...

Przejmujące losy bohaterów łączą się w gęstej mieszaninie bólu, szczęścia i cierpienia. Śmierć i strach towarzyszą gorącej afirmacji życia.

Film Z drugiej strony to pierwszy długometrażowy film fabularny Sary Watt. Ceniona autorka wnikliwych i przejmujących animacji stworzyła nowatorski projekt, w którym pełne ekspresji fragmenty animowanych obrazów, pokazują świat w wymiarze emocjonalnym i pozwalają widzowi spojrzeć na losy bohaterów w intymny sposób.

Reżyserka o filmie: Pamiętam, jak jechałam kiedyś pociągiem zastanawiałam się, co ludzie siedzący obok mnie przede mną ukrywają; czy w ich życiu dzieje się właśnie coś wspaniałego, czy coś strasznego... czy wiedza, którą posiada jedna osoba, mogłaby pomóc komuś innemu. Na początku miałam zrobić komedię romantyczną, ale po drodze okazało się, że treść ludzkiego życia jest raczej tragiczna, dlatego Z drugiej strony jest jednocześnie komedią i tragedią. Lubię poszukiwać uniwersalnych aspektów ludzkiego doświadczenia, zarówno w wielkich, jak i małych sprawach. Starałam się zachować jak najwięcej "prawdy", aby ludzie mogli odbierać film jako część swojego doświadczenia.


Olśniewający... Z drugiej strony to film inteligentny, wnikliwy, głęboki. To jeden z niewielu filmów, które nie boją się zadawać największych z wielkich pytań i robią to w tak interesujący sposób. Michael Adams, Empire

Tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy patrzysz w dwie strony. Pianino może spaść ci na głowę z góry. Gdybyśmy zastanawiali się nad tym, że możemy umrzeć tak naprawdę w każdej chwili, życie stałoby się nie do zniesienia. Film Sary Watt opowiada historię kilku ludzi, którzy stają na pograniczu życia i śmierci i muszą zmierzyć się z tym doświadczeniem. Roger Ebert, Chicago Sun-Times


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum