kpb

Premiera psychologiczna: Pojedynek na głosy

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA ONLINE:
Pojedynek na głosy (reż. Peter Cattaneo)
- przedpremierowy pokaz filmu
w E-Kinie Pod Baranami i dyskusja online
poniedziałek, 14 grudnia 2020, godz. 19.30
e-kinopodbaranami.pl

 

 

14 grudnia zapraszamy na ostatnie w tym roku wirtualne spotkanie w ramach cyklu Premiery psychologiczne - pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji na temat kondycji psychicznej człowieka. W programie rozśpiewana komedia o rywalizacji Pojedynek na głosy w reżyserii Petera Cattaneo (Goło i wesoło). Po wirtualnym seansie - dyskusja online.

 
Pojedynek na głosy to ujmująca komedia o żonach żołnierzy, które zakładają amatorski chór. Szukając we wspólnym śpiewie ukojenia i ucieczki od trudnej rzeczywistości, chórzystki trafiają w sam środek konfliktu pomiędzy zasadniczą Kate (Kristin Scott Thomas) i zbuntowaną Lisą (Sharon Horgan).

 
Film Pojedynek na głosy będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zapraszają - tradycyjnie - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

 
Często podejmujemy się na dyskusjach tematów trudnych, dlatego tym razem.... komedia. Lecz nie dajcie się zwieść, podczas seansu nie zabraknie psychologicznych treści, choć tym razem będą one okraszone nienachalnym brytyjskim humorem. - zapowiadają prelegentki.
 
 
PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

 
Film Pojedynek na głosy dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od 22 grudnia!

 
O PROWADZĄCYCH:
 
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.


Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.


BILETY: 15 zł
Film będzie dostępny na e-kinopodbaranami.pl
Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o g. 19.30, a o g. 21.30 wystartuje dyskusja online.
Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.

 
O FILMIE:
 
POJEDYNEK NA GŁOSY | MILITARY WIVES
(Peter Cattaneo) GB 2019, 112’


Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu Goło i wesoło - Petera Cattaneo.
 
Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.
 
Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum