kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Undine (przedpremierowo!)

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
Undine (reż. Christian Petzold)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

czwartek, 26 listopada 2020, godz. 21.00
E-Kino Pod Baranami

 

 

26 listopada zapraszamy do naszej wirtualnej sali e-kinopodbaranami.pl na studencki Nocny Klub Filmowy. Tym razem w programie przedpremierowo nowy film uchodzącego za jednego z najciekawszych niemieckich reżyserów, Christiana Petzolda - Undine. Reżyser w swoim filmie odważnie miesza porządki, konfrontując współczesną historię z potęgą mitu. Po seansie odbędzie się dyskusyjne spotkanie online.

 

Zrealizowana z dużą dbałością o każdy inscenizacyjny szczegół, pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu nabiera przez to uniwersalnego wymiaru. Także za sprawą przekonujących ról Pauli Beer i Franza Rogowskiego, z którymi Petzold pracował już przy swoim poprzednim filmie Tranzyt.


Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na cotygodniowe seanse z dyskusjami w internecie.


Jak to działa?
Spotykamy się o umówionej godzinie na platformie Zoom, aby wysłuchać prelekcji jednego ze studentów, później każdy w swoim domu ogląda film na e-kinopodbaranami.pl, a po seansie widzimy się znowu na Zoomie, gdzie odbywa się dyskusja online.

 

BILETY dla studentów: 15 zł

 


O FILMIE:

UNDINE | UNDINE
(Christian Petzold) DE/FR 2020, 90’

Undine | Trailer | Berlinale Competition 2020 - YouTube

MFF w Berlinie 2020: Udział w Konkursie Głównym, nagroda FIPRESCI, Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki (Paula Beer)

Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów. Prowadzi z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie. Związany jest z nią jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy narzeczony zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się być przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się Christophie. Niestety i na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa.

 

 

 ZWIASTUN:

 
PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum