kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Nigdy, rzadko, czasami zawsze (przedpremierowo!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY:
Nigdy, rzadko, czasami, zawsze (reż. Eliza Hittman)
- pokaz przedpremierowy
piątek, 6 listopada 2020, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 
Wyjątkowo, w piątek, 6 listopada, zapraszamy na studencki Nocny Klub Filmowy. Na ekranie przedpremierowo Nigdy, rzadko, czasami, zawsze - nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie minimalistyczny i intymny portret młodej dziewczyny borykającej się z problemem niechcianej ciąży.

Wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie film Nigdy, rzadko, czasami, zawsze został nakręcony na taśmie 16mm. Jego ziarnistą, ponurą i surową atmosferę, dopełnia znajdująca się blisko bohaterek kamera, podkreślająca złożoność ich naturalnych, minimalistycznych kreacji. Przedstawiony w Nigdy, rzadko, czasami, zawsze prywatny dramat, staje się w ujęciu reżyserki Elizy Hittman (Beach Rats, Prawie jak miłość) uniwersalną opowieścią o całym społeczeństwie i trawiących je problemach.  


 
Uczestnicy studenckiego Nocnego Klubu Filmowego będą wspólnie przeżywać filmowe emocje oraz dzielić się swoimi wrażeniami podczas dyskusji grupowej. Zachowają jednak przy tym zasady dystansu społecznego i zobowiązani będą do zakrywania nosa oraz ust maseczką lub przyłbicą podczas pobytu na terenie Kina. 

 

 
BILETY dla studentów: 17 zł  

 
Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć na www.kinopodbaranami.pl.


 
 
O FILMIE:

NIGDY, RZADKO, CZASAMI, ZAWSZE | NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
(Eliza Hittman) US/GB 2020, 102'


Berlinale 2020: Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy film
MFF w San Sebastián 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda TVE "Inne Spojrzenie" (Otra Mirada)

Bohaterką filmu jest Autumn (Sidney Flanigan), która zaszła w nieplanowaną ciążę. Nastoletnia dziewczyna postanawia przerwać ciążę w klinice oddalonej od swojego miejsca zamieszkania. Autumn nie ma wsparcia rodziny, boi się. Wyprawa do kliniki staje się dla niej bardzo silnym przeżyciem. Dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z bólem emocjonalnym związanym z jej trudną sytuacją.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


         

Bookmark and Share

archiwum