kpb

Short Waves On Tour 2020

Short Waves on Tour 2020
- objazdowy konkurs filmów krótkometrażowych

czwartek, 19 listopada 2020, godz. 18.45

Kino Pod Baranami


Short Waves on Tour 2020 w zmienionej formule odbędzie się na platformie festiwalowej Filmchief w dniach 27-29 listopada, a finał projektu zostanie wyemitowany 30 listopada w festiwalowych kanałach social media.

 

 

19 listopada zapraszamy na Short Waves on Tour - krakowską odsłonę objazdowego konkursu polskich filmów krótkometrażowych. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych sześć krótkich animacji, fabuł i dokumentów wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival.


Short Waves Festival to organizowane od 2009 roku wydarzenie, promujące kino krótkometrażowe w Polsce i za granicą. Odbywający się w Poznaniu Festiwal przypomina o wartości i znaczeniu krótkich form filmowych, a także ukazuje ich istotną przewagę nad pełnymi metrażami: ze względu na specyfikę produkcji, znacznie szybciej reagują one na bieżące problemy społeczne, ekologiczne i technologiczne.


Short Waves Festival ma także swoją objazdową wersję: Short Waves on Tour, która od lat gości w Kinie Pod Baranami. W programie jej tegorocznej odsłony znalazło się sześć krótkich animacji, fabuł i dokumentów wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival.


Filmy prezentowane w ramach Short Waves on Tour opowiadają uniwersalne historie. Ukazują prawdę o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą (Koniec sezonu), mówią o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie (Moje serce) i buncie przeciwko patriarchalnemu społeczeństwu (Synchronizacja). Prezentują oryginalne spojrzenie na konformizm (Deszcz), portretują przenikającą się ze światem cyfrowym codzienność (Story), a także zabierają widzów w mroczną wyprawę do wnętrza lasu (Na krańcu świata).


Po pokazie Short Waves on Tour odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy film przeglądu. Zgromadzeni w Kinie Pod Baranami widzowie będą mogli zdecydować, do którego z twórców trafi ogólnopolska Nagroda Publiczności w wysokości 7 tysięcy złotych.


Łączny czas pokazu: 94’


Filmy zostaną zaprezentowane z angielskimi napisami. 


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior, z kartą Klubu Przyjaciół KPB)


O FILMACH:

KONIEC SEZONU
(Staszek Cuske) PL 2019, 20’ (film dokumentalny)

Koniec sezonu reż. Stanisław Cuske - Kameralne Lato

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.


DESZCZ
(Piotr Milczarek) PL 2019, 5’ (film animowany)

The Rain • REX Animation Film Festival 2020

Deszcz to prosty film animowany o zbiorowej świadomości. O tym, jak brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne czyny sprawia, że bezrefleksyjnie idziemy za tłumem, co może doprowadzić do tragedii.


MOJE SERCE
(Damian Kocur) PL 2019, 30’ (film fabularny)

Moje serce (2019) - Filmweb

Rozalia jest aktorką. Wyprowadza się z Warszawy do Wałbrzycha wraz z siedmioletnim synem Kazikiem. Nowe miejsce oznacza dla niej etatową pracę w lokalnym teatrze, a dla jej syna nową szkołę. Niespodziewanie wydarzenia z życia Rozalii splatają ją z jej sceniczną rolą.


STORY
(Jola Bańkowska) PL 2019, 5’ (film animowany)

Nowe spojrzenie: Jola Bańkowska - Aktualności - Papaya Young Directors 7

Story to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.


SYNCHRONIZACJA
(Anna Kasińska) PL 2019, 20’ (film fabularny)

Rok 2084. Mężczyźni są bliscy wyginięcia, a cztery kobiety czekają, aż ich cykle menstruacyjne zsynchronizują się. Wszystkie pragną zostać matkami, lecz dawca może być tylko jeden. W końcu nadchodzi upragniony dzień…


NA KRAŃCU MIASTA
(Daria Kasperek) PL 2019, 14’ (film fabularny)

Na krańcu miasta – Transatlantyk

Najważniejsza droga to droga w głąb - jest to jedyny kierunek. Na krańcu miasta możemy dotrzeć do miejsc, w których nie bywamy na co dzień. Na krańcu miasta jest las. A żeby dojść do źródła, trzeba przejść przez jego najciemniejsze zakamarki.

Bookmark and Share

archiwum