kpb

Dojrzałe Kino: Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii

środa, 4 listopada 2020, godz. 11.00

W środę, 4 listopada zapraszamy seniorów na kolejny w cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii - niekonwencjonalna, błyskotliwa biografia izraelskiego pisarza, mistrza krótkiej formy, łączącego w swojej prozie fantazję z rzeczywistością.

Zafascynowani twórczością Etgara Kereta Holendrzy: reżyser Stephane Kaas i scenarzysta Rutger Lemm, postanawiają nakręcić film, w którym zgłębią fenomen jego opowiadań. W efekcie na ekranie rodzinne historie przeplatają się z anegdotami znajomych, dokument płynnie przechodzi w fikcję, powaga w absurd, a sam Keret w swoim niepowtarzalnym stylu odgrywa historię własnego życia.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zachowują wymagany dystans i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

ETGAR KERET. OPARTE NA PRAWDZIWEJ HISTORII
| ETGAR KERET: BASED ON A TRUE STORY
(Stephane Kaas) FR/IL/NL/US 2017, 67’
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 


Twórcy dokumentu, dzięki urzekającej narracji i subtelnym obrazom, pokazują, czym dla Kereta jest opowiadanie historii. Rozmawiają z jego agentem, przyjaciółmi, spotykają się z matką, bratem, żoną i samym pisarzem. Podpatrują jego życie, wsłuchują się w opowieści. Mistrz krótkiej prozy okazuje się równie niezwykły i fascynujący, co jego twórczość. Biografia pisarza splata się z książkową narracją, tworząc urokliwą opowieść o człowieku, dla którego sensem życia jest opowiadanie historii.


ZWIASTUN z angielskimi napisami:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum