kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Kwiat szczęścia

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY:
Kwiat szczęścia (reż. Jessika Hausner)
czwartek, 5 listopada 2020, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 


W czwartek, 5 listopada, zapraszamy na studencki Nocny Klub Filmowy. Tym razem zaprezentujemy Kwiat szczęścia - wymykający się schematom, nieprzewidywalny thriller austriackiej reżyserki Jessiki Hausner. Bilety dla studentów tylko 12 zł!

Akcja rozgrywająca się w aseptycznych i estetycznych wnętrzach skłania do przemyśleń na temat etycznych granic nauki oraz psychicznej kondycji zachodniego społeczeństwa, pogrążonego w depresji i korzystającego masowo ze sztucznych środków do polepszania samopoczucia. Kwiat szczęścia był nominowany do Złotej Palmy w 2019 roku. Emily Beecham za swoją kreację otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Na ekranie partneruje jej Ben Whishaw, znany z roli Q w serii filmów o Jamesie Bondzie oraz z Pachnidła.


 
 
Uczestnicy studenckiego Nocnego Klubu Filmowego będą wspólnie przeżywać filmowe emocje oraz dzielić się swoimi wrażeniami podczas dyskusji grupowej. Zachowają jednak przy tym zasady dystansu społecznego i zobowiązani będą do zakrywania nosa oraz ust maseczką lub przyłbicą podczas pobytu na terenie Kina. 

 

 
BILETY: 12 zł  

 
Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć na www.kinopodbaranami.pl.


 
 
O FILMIE:
 
KWIAT SZCZĘŚCIA | LITTLE JOE
(Jessica Hausner) DE 2019, 105'

Alice (Emily Beecham) jest pomysłową biotechnolożką i pracoholiczką, która nie ma czasu na związki - odrzuca zaloty kolegi z pracy (Ben Whishaw). Udaje jej się wyhodować w laboratorium eksperymentalny, genetycznie zmodyfikowany kwiat, który emituje zapach wywołujący u ludzi wydzielanie oksytocyny, co wprowadza ich w błogi nastrój. Jednak uprawa wymyka się spod kontroli… Wokół Alice zapanowuje niespotykana pandemia szczęścia i beztroski. Jej ukochany syn (po którym nazwała roślinę Little Joe) jest jedną z ofiar. Kobieta zaczyna czuć się coraz bardziej osamotniona i osaczona… Odnosi wrażenie, że pozostali żyją w innym wymiarze, zaś firma skupia się na pomnożeniu zysków ze sprzedaży jej wynalazku.

 


ZWIASTUN:

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


         

Bookmark and Share

archiwum