kpb

Amazing Grace: Aretha Franklin - pokaz specjalny

Amazing Grace: Aretha Franklin
(reż. Sydney Pollack, Alan Elliott)
- pokaz specjalny

piątek, 2 października 2020, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W piątkowy wieczór, 2 października w Kinie Pod Baranami zabrzmi anielski głos Królowej Soulu. Zapraszamy na Amazing Grace - dokumentalny zapis koncertu gospel, który Aretha Franklin dała w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w styczniu 1972 roku.

 

Zrealizowany przez nagrodzonego Oscarem za Pożegnanie z Afryką Sydneya Pollacka oraz doświadczonego twórcę musicali i programów telewizyjnych Alana Elliotta materiał, z powodów techniczno-prawnych przez 46 lat nie ujrzał światła dziennego. Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku. - jest także przejmującym świadectwem kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN | AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN
(Sydney Pollack, Alan Elliott) US 2018, 89’


Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972, który  nigdy nie ujrzał światła dziennego. Perypetie twórców obrazu (techniczno-prawne) nie pozwoliły im pokazać swojego dzieła przez ponad 46 lat. Aż do teraz. Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku. - jest także przejmującym świadectwem kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel.

Materiał nagrany został w ciągu dwóch nocy w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w styczniu roku 1972. Królowa Soulu – jak nazywano Arethę, wznosi się w nim na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd muzyce gospel, z której wyrosła, oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Wielka diva muzyki, występując przed rozentuzjazmowaną publicznością rozgrzewa ją do białości, wyciska łzy z oczu i pozostawia trwały ślad w sercu. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej muzycznej uczty.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum