kpb

Baranki w Pieluchach: A potem tańczyliśmy

czwartek, 1 października 2020, godz. 11.15 (!)

 

W czwartkowe przedpołudnie, 1 października, wyjątkowo o godzinie 11.15 zapraszamy na Baranki w Pieluchach - cykl seansów skierowanych do rodziców z niemowlakami. Na ekranie wielokrotnie nagradzany A potem tańczyliśmy - rozgrywający się wśród tancerzy Gruzińskiego Baletu Narodowego film Levana Akina.

 

Reżyser o filmie: Główny bohater, którego obserwujemy w filmie, ma takie samo imię jak ja i jest tancerzem. Ja również tańczyłem, kiedy byłem młodszy i wyobrażałem sobie, że będę tancerzem w przyszłości. Przeprowadziłem wywiady z wieloma tancerzami, którzy opowiedzieli mi, jak zachowawcza i surowa była scena gruzińskiego tańca. Zainspirowany tymi opowieściami postanowiłem nakręcić historię o tym otoczeniu. Taniec gruziński reprezentuje w tym filmie „stary świat”, a rozwijająca się miłość dwóch tancerzy - nowy.

 


Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, w których mogą wziąć udział rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza mamusie i tatusiów do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb ich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają spokoju maluszków, nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek, ze względów bezpieczeństwa, nie będą one dostępne w sali.

 
Seanse odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie Baranków w pieluchach są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w czwartkowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

BILETY: 15 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialni M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:

A POTEM TAŃCZYLIŚMY | AND THEN WE DANCED
(Levan Akin) SE/GE/FR 2019, 113’

MFF w Cannes 2019: Queer Palm (nominacja)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: Najlepszy aktor europejski - Levan Gelbakhiani (nominacja)
Nagrody Guldbagge 2020: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Levan Gelbakhiani), Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia
Festiwal Kino w Trampkach 2020: Nagroda Główna w Konkursie Filmów Młodzieżowych, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda European Children's Film Association


 

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.

 

ZWIASTUN:

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum