kpb

Letni Festiwal Jazzowy - pokaz filmowy

W dniach 6 lipca - 3 sierpnia w Krakowie odbywa się 13. LETNI FESTIWAL JAZZOWY. Podczas 13. edycji imprezy będzie można wysłuchać kilkudziesięciu koncertów w wykonaniu muzyków polskich i zagranicznych.
Zasadnicza część festiwalu odbywa się w Piwnicy Pod Baranami.

Z okazji festiwalu zapraszamy do Kina Pod Baranami na specjalny pokaz filmowy!

W piątek, 18 lipca, o godz. 19.15 zaprezentujemy dokument
ANDRZEJ TRZASKOWSKI: THE BRAIN OF POLISH JAZZ.

BILETY:
12 zł -
normalny
10 zł - ulgowy


ANDRZEJ TRZASKOWSKI: THE BRAIN OF POLISH JAZZ
reż. Damien Bertrand, Francja 2006, 52'

Dokument skomponowany z wywiadów, unikalnych fotosów, partytur i archiwalnych nagrań koncertowych, rzucający światło na dziwną drogę życia Andrzeja Trzaskowskiego. Film pokazuje jego pionierską rolę we wprowadzaniu muzyki jazzowej do Polski w trudnych politycznie latach 50-tych, oraz jego oryginlany styl kompozytroski, łączący w sposób nowatorski awangardowe elementy i liryczny nastrój. W filmie ukazana została także szczególna osobowość artysty.

Dlaczego ta wyjątkowa twórczość jest często zapomniana? Czyżby dlatego, że jest zbyt trudna dla muzyków? Czy może dlatego, że muzyka ta zrodziła się w zbyt trudnych czasach, aby dotrzeć do szerszej europejskiej publiczności? Być może... Ale...

W filmie występują : Teresa Trzaskowska, Ted Curson, Tomasz Stańko, Jerzy Skolimowski, Wenanty Nosul, Jacek Ostaszewski, Bertrand Ravalard, Rafał Trzaskowski i Wenanty Nosul (czyta list profesora Bogusława Schaffera).


Szczegóły dotyczące festiwalu na stronie:
www.cracjazz.com
Bookmark and Share

archiwum