kpb

Lato Kina Hiszpańskiego

Lato Kina Hiszpańskiego
w Kinie Pod Baranami

lipiec - sierpień 2020

 

 

Najpopularniejsze filmy 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego wracają do Kina Pod Baranami! Święto kina dla widzów zakochanych w hiszpańskim języku i kulturze zostaje w tym roku przedłużone o kolejne pokazy.


Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. By każdy zainteresowany kinematografią z Półwyspu Iberyjskiego miał możliwość zapoznania się z jej najnowszymi produkcjami, wybrane filmy przeglądu wrócą w wakacje na ekrany Kina Pod Baranami w ramach Lata Kina Hiszpańskiego.

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy/senior 

 

HARMONOGRAM:

wtorek, 21 lipca
21.15
MAM TO POD KONTROLĄ | LO DEJO CUANDO QUIERA
(Carlos Therón) ES 2019, 98’
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)

Pedro (David Verdaguer), Arturo (Ernesto Sevilla) i Eligio (Carlos Santos) zaprzyjaźnili się podczas studiów na uniwersytecie, gdzie dziś są wykładowcami. A raczej byli, bo właśnie dostali wypowiedzenia. Zmęczeni, bez grosza przy duszy główkują, jak wyjść z na prostą. W końcu wpadają na genialny pomysł rozprowadzania wśród imprezującej młodzieży witaminowego preparatu, który wprawia w znakomity nastrój i nie powoduje skutków ubocznych. Specyfik był przedmiotem badań naukowych Pedra. Wydawać by się mogło, że wszystko pójdzie jak po maśle, aż tu nagle zjawia się ekscentryczny Tacho (Ernesto Alterio), król nocnego świata używek…

środa, 22 lipca
21.15
GDYBYM BYŁ BOGATY | SI YO FUERA RICO
(Álvaro Fernández-Armero) ES 2019, 98’
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)

Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez). W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem.

czwartek, 23 lipca
21.15
DETEKTYW ARETA | EL CRACK CERO
(José Luis Garci) ES 2019, 122’
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)

José Luis Garci, reżyser pierwszego nagrodzonego Oscarem hiszpańskiego filmu Ponownie zaczynać i trzech innych nominowanych do tej prestiżowej nagrody produkcji, po niemal czterdziestu latach powraca do postaci Germana Arety – niegdyś policjanta wydziału kryminalnego, dziś prywatnego detektywa. Po filmach El crack (1981) i El crack dos (1983) z Alfredem Landą w roli głównej, w tytułowego bohatera wcielił się Carlos Santos. Towarzyszą mu Miguel Ángel Muñoz i Luisa Gavasa. Detektyw Areta jest prequelem pierwszego filmu z tryptyku opowiadającego o rozpracowywanych przez Aretę sprawach, rozgrywających się w niespokojnych latach hiszpańskiej transformacji.

 

Kolejne pokazy wkrótce!

 

Wcześniej w ramach Lata Kina Hiszpańskiego:

wtorek, 7 lipca
20.30
LITUS
| LITUS
(Dani de la Orden) ES 2019, 85’

środa, 8 lipca
20.30
MAM TO POD KONTROLĄ
| LO DEJO CUANDO QUIERA
(Carlos Therón) ES 2019, 98’

czwartek, 9 lipca
20.30
GDYBYM BYŁ BOGATY
| SI YO FUERA RICO
(Álvaro Fernández-Armero) ES 2019, 98’

piątek, 10 lipca
20.30
DETEKTYW ARETA
| EL CRACK CERO
(José Luis Garci) ES 2019, 122’

sobota, 11 lipca
15.45
BUÑUEL W LABIRYNCIE ŻÓŁWI

| BUÑUEL EN EL LABERINTO DE LAS TORTUGAS
(Salvador Simó Busom) ES 2018, 76’

niedziela, 12 lipca
15.45
JAK ZOSTAĆ CESARZEM
| LOS JAPÓN
(Álvaro Díaz Lorenzo) ES 2019, 91’

 

Bookmark and Share

archiwum