kpb

Wirtualny studencki Nocny Klub Filmowy: Wysoka dziewczyna

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
WYSOKA DZIEWCZYNA (reż. Kantemir Bałagow)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

czwartek, 23 kwietnia 2020, godz. 21.00


W czwartek, 23 kwietnia zapraszamy studentów na pokaz nagrodzonego w Cannes filmu Kantemira Bałagowa - Wysoka dziewczyna, rekonstruującego brutalne realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż powojennych, gdzie euforia miesza się z żałobą, ludzie składają na nowo potrzaskane życiorysy, a na ruinach - wbrew wszystkiemu - powoli kiełkuje nadzieja.


Studencki Nocny Klub Filmowy już jakiś czas temu przeniósł się do internetu, gdzie tymczasowo odbywają się intensywne dyskusje kinomanów z całej Polski (!). Studenci bardzo szybko dostosowali się do nowej rzeczywistości, bo nie wyobrażali sobie życia bez swoich cotygodniowych filmowych spotkań.


Jak to działa?
Spotykamy się o umówionej godzinie na platformie Zoom, aby wysłuchać prelekcji jednego ze studentów, później każdy w swoim domu ogląda film na e-kinopodbaranami.pl, a po seansie widzimy się znowu na Zoomie, gdzie odbywa się dyskusja online.

 

Bilety dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik w czasach zarazy.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 


O FILMIE:

WYSOKA DZIEWCZYNA | DYLDA
(Kantemir Bałagow) RU 2019, 130'


 

MFF w Cannes 2019: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej Bliskości, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

 

ZWIASTUN:

 
Bookmark and Share

archiwum