kpb

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Wschodnie zabawy

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina:
WSCHODNIE ZABAWY (Eastern Plays, reż. Kamen Kalev)
- wspólne oglądanie & dyskusja
7 kwietnia 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami


 
 
#Zostańwdomu i bądź w kinie! 7 kwietnia zapraszamy wszystkich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej zdalnej odsłonie SMAKu – Spotkań Młodych Amatorów Kina. Po domowym seansie bułgarskiego filmu Wschodnie zabawy uczniowie podyskutują o obejrzanym filmie za pomocą platformy internetowej.

 
Kino to miejsce spotkań tworzące zżytą wspólnotę wielbicieli filmowego medium; miejsce, w którym znajdują oni przestrzeń do swobodnej rozmowy. Kino Pod Baranami  nieustannie organizuje szereg wydarzeń łączących intrygujące filmy i spotkania wypełnione nieskrępowaną dyskusją. Mimo tymczasowego zamknięcia, Kino nie zawiesza swojej misji i organizuje wirtualne spotkania!

To już piąta zdalna odsłona Spotkań Młodych Amatorów Kina (SMAK). Na domowych ekranach, uczniowie obejrzą imponujący debiut Kamena Kaleva, w którym reżyser ukazał brutalne realia życia w postkomunistycznej Bułgarii na przykładzie losów dwojga braci. Jego dzieło stanowi zarówno surowy portret społeczeństwa bez przyszłości, jak i wzruszającą opowieść oraz elektryzujące doświadczenie filmowe. Film dostępny jest na platformie MUBI, do której darmowy trzymiesięczny okres próbny otrzymali w prezencie widzowie Kina Pod Baranami.


Po seansie, młodzi widzowie połączą się ze sobą za pomocą platformy internetowej, aby wymienić się swoimi wrażeniami z filmu.

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 
Link do profilu SMAKu na Facebooku:
https://www.facebook.com/smakkina


 
O SMAK-u:

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!
pomysłodawczyni SMAK-u, Aleksandra Musiał, V LO

 
Mój pierwszy seans ze SMAKiem to pokaz polskiego filmu nominowanego do Oscara czyli Boże Ciało i myślę, że bez dyskusji, która odbywała się po seansie, przegapiłabym mnóstwo szczegółów! Z ogromną przyjemnością słuchałam tego, co zwróciło uwagę innych oraz przemyśleń odnośnie przekazu, który niósł film. Co ważne, jeśli boisz się ludzi i boisz się rozmawiać, to nie bój się SMAKu! Wypowiadają się Ci, którzy chcą, ale jestem pewna, że po wysłuchaniu opinii innych licealistów sam znajdziesz myśl, którą będziesz chciał się podzielić.
Aga, uczennica V LO w Krakowie.


O FILMIE:
 
WSCHODNIE ZABAWY | EASTERN PLAYS
(Kamen Kalev) SE/BG 2009, 85'

Warszawski Festiwal Filmowy 2009: Konkurs 'Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy' - Grand Prix NESCAFE
Bulgarian Film Academy 2009: Najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy debiut pełnometrażowy

Georgi to młody chłopak poszukujący swojej tożsamości. Ponieważ jest pozbawiony wzorców, zaczyna zadawać się z niewłaściwym towarzystwem. Ico to artysta i były narkoman, który popada w alkoholizm. Bracia od lat nie mają ze sobą kontaktu. Pewnego dnia spotykają się przypadkiem w Sofii, stolicy Bułgarii. Będą stać po przeciwnej stronie barykady, a pomiędzy nim znajdzie się pewna turecka rodzina...

Bookmark and Share

archiwum