kpb

Baranki Dzieciom (wiosna 2020): Przytul mnie. Małe wielkie pytania

PRZYTUL MNIE. MAŁE WIELKIE PYTANIA
- zestaw bajek,  50’
oraz spotkanie z twórcami animacji
niedziela, 1 marca 2020, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

W niedzielę, 1 marca o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na pierwszy pokaz w ramach nowej edycji cyklu Baranki Dzieciom. Wiosenna odsłona poranków filmowych dla dzieci rozpocznie się wyjątkowym wydarzeniem: premierowym pokazem kinowym zestawu bajek z serii Przytul mnie pod hasłem Małe wielkie pytania.


Po projekcji aż dziesięciu odcinków serialu Przytul mnie – skupiającego się na relacjach ciekawskiego Małego Misia oraz towarzyszącego mu w przygodach Taty Misia – dzieci spotkają się z twórcami serii. O tajnikach tworzenia ekranowych przygód słynnych misiów opowiedzą im reżyserzy - Piotr Różycki i Klaudia Robat, a później zaproszą wszystkich do rysunkowej wyprawy do świata bohaterów serialu.


Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach ogólnopolskiego cyklu #BajkiZPolski - projektu firmy dystrybucyjnej Momakin, promującego polskie animowane seriale dla dzieci poprzez specjalne pokazy bajek w cyklach tematycznych.

 

O SERIALU:

Animowany serial dla dzieci opowiadający o radosnym i pełnym przygód życiu mieszkających w lesie Taty Misia i Małego Misia. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między ojcem a synem. Za produkcję odpowiedzialne jest polskie studio Animoon. Pomysł serialu został stworzony na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak (Wydawnictwo Ezop).

 

PRZYTUL MNIE: MAŁE WIELKIE PYTANIA
(varia) PL 2019, 50’


Mały Miś ma bardzo dużo pytań o otaczający świat, którego tajemnice każdego dnia odkrywa razem z Tatą Misiem. Otrzymywane odpowiedzi uczą go odpowiedzialności i docenienia tego, jak ciekawe i radosne ma życie. Miś zaczyna dostrzegać piękno natury i zbierać talizmany, tworząc tym samym swoją pierwszą kolekcję wspomnień. Zachwyty nad przyrodą pobudzają wybujałą wyobraźnię Misia do snucia odważnych marzeń.

 

ODCINKI: PO CO? | WIOSENNE PORZĄDKI | FAJNE ŻYCIE | INTRUZ | WYOBRAŹNIA | PORZĄDKI | PAN ZAPOMINALSKI | NAJLEPSI | SZCZĘŚCIE | KSIĘŻYC


O GOŚCIACH:


KLAUDIA ROBAT
Nie pamięta życia przed “Gołębnikiem” (Studiem Pigeon). Prawdopodobnie studiowała animację na UAP. Rysuje i animuje postaci do seriali animowanych w ToonBoomie i ma zasadę, że im coś jest prostsze, tym ładniejsze. Prywatnie inspirują ją industrialne huty, anime i David O’Reilly. Po pracy gra, rysuje i ochoczo wypowiada się w internecie. Znana światu jako Javvie - mały, czerwony robaczek.


PIOTR RÓŻYCKI
Związany zawodowo i emocjonalnie z krakowskim Studiem Pigeon, w którym od wielu lat pracuje przy produkcji animacji reklamowych i seriali animowanych. Jest wielkim miłośnikiem serialu dla dzieci Przytul mnie, którego miał przyjemność być współtwórcą, pełniąc rolę reżysera, storyboardzisty i animatora. W wolnym czasie, uczy swojego niesfornego psa dobrych manier, tworzy w domowym warsztacie scenografię do animowanych filmów lalkowych i eksperymentuje z produkcją autorskich zabawek.

 

BILETY: 12 zł

 

BARANKI DZIECIOM: WIOSNA 2020 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

                   

Bookmark and Share

archiwum