kpb

Baranki Dzieciom (jesień 2019): Literackie Baranki Dzieciom

LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
10. Festiwal Conrada - wydarzenie towarzyszące
+ warsztaty książkowe z Joanna tworzy
niedziela, 27 października 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 27 października, zapraszamy najmłodszych widzów na Literackie Baranki Dzieciom - wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Conrada. Maluchy obejrzą cztery odcinki z serii Wędrówki Pyzy - animacji opartej na baśni Hanny Januszewskiej. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach książkowych prowadzonych przez animatorkę, Joannę Żyłowską.

 

PROGRAM:

WĘDRÓWKI PYZY
(Piotr Paweł Lutczyn) PL 1979-1981, 40’


Serial animowany dla dzieci, którego bohaterką jest Pyza mazowiecka, znana z baśni Hanny Januszewskiej. Mała Pyza wędrując po Polsce przeżywa liczne przygody, dzięki którym mali widzowie poznają świat polskich legend, zwyczajów i podań ludowych. Na tatrzańskich szlakach Pyza spotyka góralskich rozbójników, wraz z Krakowiakiem i Siedmioma Konikami rusza do Krakowa, przygląda się budowie mostu przez Jaworowych Ludzi oraz wypiekowi toruńskich pierników.


ODCINKI: NA ZBÓJECKICH DRÓŻKACH / SIEDEM KONIKÓW / JAWOROWI LUDZIE / TORUŃSKIE IGRASZKI


Warsztaty poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.

 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: JESIEŃ 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum