kpb

Baranki Dzieciom (jesień 2019): Muzyczne Baranki

BARANKI DZIECIOM:
MUZYCZNE BARANKI
- zestaw bajek

+ warsztaty bębniarskie
niedziela, 20 października 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 20 października o godzinie 11.00, najmłodsi widzowie Kina Pod Baranami wezmą udział w Muzycznych Barankach - przedpołudniowym spotkaniu z bajkami o muzykujących zwierzątkach. Po seansie wezmą udział w warsztatach bębniarskich prowadzonych przez Mateusza Sarapatę.

 

PROGRAM:

REKSIO I ŚWIERSZCZ
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1982

Znalezione obrazy dla zapytania REKSIO I ŚWIERSZCZ

Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że ten denerwujący dźwięk to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.

 

KOMAR I ORKIESTRA
reż. Józef Byrdy, Polska 1989

Znalezione obrazy dla zapytania KOMAR I ORKIESTRA

Oparta na wierszowanej opowieści bajka o rywalizacji muzycznej pomiędzy komarem a konikiem polnym. Zwaśnieni rywale godzą się dopiero występując wspólnie w orkiestrze, gdzie dla obu jest miejsce.

 

SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989

Znalezione obrazy dla zapytania SKRZYPCE PASIKONIKA bajka

Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwalnia się z pułapki
i trafiają do rąk konika polnego.

 


Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: JESIEŃ 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum