kpb

Tydzień Mody po Krakosku 2019: Westwood: pankówa, ikona, aktywistka (MOS)

TYDZIEŃ MODY PO KRAKOSKU 2019:
Westwood: pankówa, ikona, aktywistka (reż. Lorna Tucker)
- pokaz towarzyszący
wtorek, 15 października 2019, godz. 17.15
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

We wtorek, 15 października, zapraszamy na pokaz filmu o Vivianne Westwood - niekwestionowanej punkowej królowej brytyjskiej mody, która w latach 70. wymyśliła anrchistyczne stroje m. in. Sex Pistols. Projekcja filmu Westwood: pankówa, ikona, aktywistka odbędzie się w ramach kolejnej odsłony cyklicznej imprezy Tydzień Mody po Krakosku, podczas której Dolne Młyny na tydzień zamienią się w stolicę krakowskiej mody.

 

Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów.

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

21 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

WESTWOOD: PUNKÓWA, IKONA, AKTYWISTKA
| WESTWOOD: PUNK, ICON, ACTIVIST
(Lorna Tucker) GB 2018, 83'

FF Sundance 2018: nominacja do Głównej Nagrody Jury w konkursie World Cinema - Documentary
FF w Hamburgu 2018: nominacja do nagrody Art Cinema
MFF w São Paulo: Konkurs New Directors


Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

Vivienne Westwood była niekwestionowaną punkową królową brytyjskiej mody i wymyśliła anarchistyczne stroje Sex Pistols w latach 70. XX wieku. Nigdy nie osiadła w miejscu i nie brakowało jej pomysłów. Ekscentryczna i oryginalna, ale jednocześnie uważna i dbająca o najdrobniejszy szczegół we wszystkim, co robi. Artystka awangardowa i bezkompromisowa, dla której ubrania są czymś więcej niż tylko stylem, a dzięki działaniom na rzecz eko-aktywizmu po 40 latach pozostaje nadal w czołówce modowej branży. Film przedstawia bogate materiały archiwalne i wywiady z jej współpracownikami i jest hołdem dla jednej z prawdziwie kulturowych ikon naszych czasów, która jest wulkanem kreatywnej energii.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share

archiwum