kpb

Baranki Dzieciom (jesień 2019): Baranki kochają Florkę

BARANKI KOCHAJĄ FLORKĘ - krakowska premiera 4. sezonu bajki
+ warsztaty plastyczne z TurboOlek
niedziela, 15 września, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 15 września zapraszamy najmłodszych widzów na krakowską premierę 4. sezonu bajki Pamiętnik Florki, która niejednokrotnie gościła już na ekranach w ramach poranków filmowych - Baranków Dzieciom. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez TorboOlka. 

 

PROGRAM:

PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek
reż. A. Wróblewska-Dzwoniarek, J. Martyn, D. Cieśla, J. Bartczak, B. Koniecka, J. Dudzińska, M. Skrobecki, A. Mikina, P. Rogowski, B. Izdebska, M. Stróżycka, Polska 2019, 40’   


SUPERBOHATEROWIE
Florka z Klemensem, zainspirowani oglądanym w kinie filmem, postanawiają zostać superbohaterami ratującymi świat. Jako Turbo Ryjówka i Super Chomik przemierzają Ryjówkowo poszukując okazji do zaprezentowania swoich super mocy.  Szybko okazuje się, że ratowanie świata jest o wiele mniej spektakularne niż wydawało się na początku.

 
KTOŚ INNY
Do domu Florki przychodzi Pani Sroka opowiadając o niebezpiecznym potworze, który zamieszkał nieopodal - pod lasem. Podobną historię przekazuje Florce listonosz a później koledzy z przedszkola. Nikt jednak potwora nie widział, a każdy o nim opowiada. Florka z Klemensem spotykają przybysza przy fontannie i tak rozpoczyna się przygoda, podczas której bohaterowie odcinka dowiadują się, że nie warto wierzyć plotkom, a warto poznawać ludzi od których wiele możemy się nauczyć.

 
BATONIK CZY CZEKOLADA
Florka wraz z całą grupą z przedszkola wybiera się do lasu by obserwować rośliny. Podczas wycieczki nie tylko poznaje nowe gatunki leśnej flory, ale przede wszystkim uczy się co to znaczy dzielić się, czym można się dzielić i czemu podzielony batonik smakuje lepiej niż ten jedzony w całości, ale w samotności.

 
MEDAL
Podczas zajęć w przedszkolu Florka przypadkiem odkrywa swój wyjątkowy talent do biegania. Rozpoczyna treningi. Wkrótce okazuje się, że w sporcie poza ćwiczeniem mięśni trzeba też nauczyć się wygrywać, przegrywać, a przede wszystkim zrozumieć, że to nie medal czyni ze sportowca zwycięzcę.

 
JAKIE ŚLICZNE
Florka z Klemensem i jego tatą pracują w garażu nad zbudowaniem robota. Młoda Ryjówka z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach, aż do momentu kiedy dostrzega prześliczny mały śrubokręt. Pokusa posiadania narzędzia jest tak duża, że zabiera go z garażu nie pytając o zgodę. Przez resztę dnia Florka musi mierzyć się z poczuciem winy, wstydem, ale także radością z posiadania małego skarbu. Najtrudniejsze okazuje się jednak przyznanie do winy, przeprosiny i związany z tym wstyd.

 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych. 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: JESIEŃ 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum