kpb

Baranki Dzieciom (jesień 2019): Baranki witają szkołę

BARANKI WITAJĄ SZKOŁĘ - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne
niedziela, 8 września, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 8 września zapraszamy najmłodszych widzów na pierwsze po wakacjach spotkanie z Barankami Dzieciom. Maluchy obejrzą zestaw bajek o Reksiu oraz Bolku i Lolku - Baranki witają szkołę. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Justynę Droń. 

 

PROGRAM:

BARANKI WITAJĄ SZKOŁĘ - zestaw bajek, 40'

 


PRZYGODY BOLKA I LOLKA: WAGARY
reż. Romuald Kłys, Polska 1976 Bolek w tajemnicy przed Lokiem i Tolą postanawia pójść na wagary do lasu nad jezioro. Kąpie się w jeziorze i bawi się z napotkaną sarenką. Uciekając przed psem, wdrapuje się na drzewo. Spadając z drzewa skręca sobie nogę i trafia do łóżka. Teraz naprawdę jest chory i nie może chodzić do szkoły.


REKSIO POLIGLOTA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1967
Reksio uczy się języków swoich sąsiadów z podwórka. Dzięki temu może się z nimi porozumiewać, ale także łagodzić konflikty między nimi.

 
REKSIO NAUCZYCIEL
reż. Edward Wątor, Polska 1977
Podwórkowy kogut pieje od przypadku do przypadku i ciągle spóźnia się na posiłki. Reksio uczy go właściwego rozróżniania czasu. Dzięki tej nauce kogut pieje punktualnie jak zegarek.

 
WESOŁA GEOGRAFIA
reż. Leszek Lorek, Polska 1967
Uczeń odpowiadający w szkole z geografii myli w zabawny sposób realia, twierdząc na przykład, że Eskimosi żyją wśród piasków wokół egipskich piramid. Pozostawiony po lekcjach w klasie, uczy się na nowo i porządkuje swoją geografię.


Warsztaty plastyczne poprowadzi Justyna Droń - związana z Cricoteką artystka i animatorka, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: JESIEŃ 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum