kpb

Na zawsze razem - pokaz przedpremierowy

Na zawsze razem (reż. Mikhaël Hers)
- pokaz przedpremierowy

środa, 28 sierpnia 2019, g. 19.00
Kino Pod Baranami

 

W środę, 28 sierpnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Mikhaëla Hersa (Uczucie lata, Memory Lane) - Na zawsze razem. Osadzona w Paryżu, osnuta wokół tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego opowieść jest subtelnym i poruszającym zapisem życia w cieniu traumy.

Młody David wiedzie pozbawione prawdziwych trosk życie lekkoducha. Wszystko zmienia się, gdy jego siostra ginie we wstrząsającym ataku terrorystycznym. Mężczyzna będzie musiał przejść przyspieszony kurs dorastania, bowiem to właśnie jemu przypadła w udziale opieka nad 7-letnią siostrzenicą.

 

Mikhaël Hers zagląda za kulisy suchych i pozbawionych emocji doniesień medialnych o ludzkich tragediach. Przygląda im się z bliska, bez rozpaczliwych tonów, umieszczając to, co najważniejsze poza słowami - w gestach, spojrzeniach, mowie ciała. Konieczność nagłego dorośnięcia ze względu na niespodziewane pojawienie się dziecka to ograny motyw filmowy, jednakże w Na zawsze razem pojawia się w zupełnie nowym, niezwykłym wydaniu. Ogromna w tym zasługa odtwórców głównych ról: Vincenta Lacoste (Sorry Angel, Victoria, Lolo) oraz młodziutkiej debiutantki Isaure Multrier.

 

W kinach od 30 sierpnia 2019.

 


BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

Na uczestników seansu czeka niespodzianka - pyszne i zdrowe napoje od Natura Cold Press.

 

O FILMIE:

NA ZAWSZE RAZEM | AMANDA
(Mikhaël Hers) FR 2018, 107’


Cezary 2019: nominacje w kategoriach najlepszy aktor (Vincent Lacoste) i najlepsza muzyka (Anton Sanko)
Prix Lumières 2019: Najlepszy film, najlepszy aktor (Vincent Lacoste)
MFF w Tokio 2018: Najlepszy scenariusz, najlepszy film
MFF w Wenecji 2018: Magic Lantern Award, udział w konkursie “Horyzonty”

 

Współczesny Paryż. 24-letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się jej małą córką.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum