kpb

Pokaz festiwalowy SENTIR FLAMENCO 2008: IBERIA

Festiwal SENTIR FLAMENCO odbędzie się w Krakowie w dniach 18-25 maja.

Festiwal popularyzuje sztukę flamenco. Uczestniczącym w imprezie widzom zaprezentowana zostanie niezwykła mieszanka kulturowa południa Hiszpanii. Dzięki festiwalowym imprezom będzie można poznać koloryt Andaluzji, jej obyczaje, smaki i zapachy.

Podczas koncertów organizatorzy pragną umożliwić kontakt z najlepszymi artystami flamenco i przybliżyć różne oblicza tej fascynującej muzyki. W trakcie konferencji naukowej organizowanej przez Koło Naukowe Iberystów UJ, jak i podczas innych imprez towarzyszących widzowie będą mogli poznać kulturę Hiszpanii.

Zapraszamy na towarzyszący Festiwalowi specjalny pokaz filmu Carlosa Saury IBERIA wypełnionego muzyką i tańcem flamenco.

Seans odbędzie się w poniedziałek, 19 maja, o godz. 21.00.

BILETY:
16 zł
- normalny
13 zł - ulgowy


IBERIA | IBERIA
reż. Carlos Saura, Hiszpania/Francja 2005, 99' 


Nagrody Goya 2006
najlepsze zdjęcia - José Luis López-Linares

Parę tygodni po premierze niepokojącego Siódmego dnia zaprasza na najnowszy obraz mistrza kina Carlosa Saury.

Magiczna opowieść o Hiszpanii, w której przeplatają się nastroje i emocje, muzyka i taniec.

Dla fanów Carlosa Saury, którym podobało się Flamenco z 1995 roku, Iberia to pozycja obowiązkowa. Pod wieloma względami przypomina ona ów mistrzowski film sprzed przeszło 10 lat o muzyce, która jest sercem hiszpańskiej kultury.

W filmie, który powstał w całości na scenie, udało się dokonać rzeczy niezwykłej: zebrać w tym samym miejscu i czasie śmietankę hiszpańskich artystów, którzy śpiewają, tańczą, grają folk, flamenco i modern, a muzyka, która ich łączy, to utwór Isaaca Albeniza - Iberia. Film Saury (Tango, Carmen, Nakarmić kruki, Anna i wilki) z malarskimi zdjęciami José Luisa López-Linaresa (Człowiek, który zgubił swój cień, Salome, Ptaszek, Godziny światła) kreśli malowniczy portret hiszpańskiego ducha, a w szczególności cygańskiej kultury Andaluzji.

Carlos Saura o swoim filmie: Znowu przyszło mi skonfrontować się z magicznym związkiem pomiędzy muzyką a kamerą. Związkiem, który tak mnie fascynuje i osiąga w musicalu swoją maksymalną ekspresję. Wiadomo, że ten gatunek może przyjmować wiele form, ale tą, która odpowiada mi najbardziej i którą uważam za reprezentującą formę najczystszą (z całym oczywiście szacunkiem do wszystkich pozostałych), jest ta, która nie poddaje się skostniałej narracji, uniezależnia się od fabuły.


Szczegółowy program Festiwalu SENTIR FLAMENCO na:
http://www.aireandaluz.republika.pl/ 

Bookmark and Share

archiwum