kpb

Kobieta idzie na wojnę - pokaz przedpremierowy #2

Kobieta idzie na wojnę (reż. Benedikt Erlingsson)
- pokaz przedpremierowy #2

czwartek, 20 czerwca 2019, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

20 czerwca zapraszamy na kolejny pokaz przedpremierowy filmu Kobieta idzie na wojnę - przebojowej komedii, która zelektryzowała publiczność festiwalu filmowego w Cannes i zdobyła aż dziesięć nagród Edda - islandzkich Oscarów.

 

Film opowiada o nierozerwalnej więzi człowieka z naturą w tym wyjątkowo trudnym dla niej momencie. W tej nieco buntowniczej historii główna bohaterka udowadnia, że jedna kobieta wystarczy, żeby wywrócić do góry nogami świat rządzony przez mężczyzn.

 

W kinach od 21 czerwca.

 

BILETY: 23 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ | WOMAN AT WAR
(Benedikt Erlingsson) IS/FR/UK 2018, 101’

Nagrody Edda – Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza aktorka (Halldóra Geirharðsdóttir), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepsze efekty wizualne, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum